Ads

20 Ağustos 2014 Çarşamba

kravat desenli etek diktim

 02/2009 nolu burda dergisinden kalıp çıkarılııp dikilmiştir .
buradan anlaşılmasa da yukarıda ki modeli diktim .kumaşlarımı eritme çabasındayım ,sezon değişimiyle beraber yeni kumaşlar edinebilmem için dikiş dikmem şart oldu.kumaşım kravat desenli ,bu kumaş bana hediye idi .beliyle kemeriyle biyeleriyle bitti .giyip resimlermiyim evet resimleyecegim üstüne gri jorjet bir kumaştan bluz dikersem neden olmasın .dikiş dikerken kombin yapmadan dikmeyen derim .yada uyumlu parçalar  için dikiş dikin .sonra benim gibi neyle giyecegim ki ben bu kumaşı neden almıştım dersiniz .kumaş almadan önce muhakkak plan yapın :)
hoşçakalın

2 yorum :

nurtenbegendi.blogspot.com dedi ki...

Bize planlı kumaş alın diyen hatun, sen kendin hiç planlı kumaş alıp planlı dikiş dilebildin mi? Aşk bu, ne zaman çarpacak belli mi olur? Prens çıkacak diye kurbağaları öpmeye devam ediyoruz işte. Benim gardroba da son zamanlarda saks mavi bir etekle (kendim diktim), saks mavi önü pırıltılı bir bluz (hazır aldım, altına giyecek bir şeyim olmadığından kaç aydır daha giyemedim) girdi. Şimdi bunlar olmasa da olurdu hayatımda ama oldu bir kere, pişman değilim ;) şimdi olsa yine yaparım! Sevgilerimle.

dikisdersi dedi ki...

ay Nurten öldürdün beni :),valla bak neredeyse bütün ortak blogdaşların altındaki yorumlarını okuyorum ,kopuyorum .

hiç yapamadım ,ne almaya gidiyorum ne alıp geliyorum şaşırıyorm kendime .hiç lafım geçmiyor :)ipek almaya gitsem mantoluk kumaş alıp geliyorum .pes diyorum kendime .bu kadar olur.yapıyoruz ve sanırım yine yapmaya devam edecegiz ,zamanla belki uyumlu parçalar dikeriz :)ama bak kusur bizde degil ki...kocaman kumaş magazaları olsa ve her çeşit ama ,eteklik aldın diyelim ,hemen koş öbür reyondan gömleklik al ,ama yurdumda öyle yokki .gelirse öyle bizde akıllanırız belki:) .

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...