Ads

7 Nisan 2014 Pazartesi

overlock makinemi ,coverlock dikiş makinesi mi .singer mi pfaff mı ?

yukarıda ki 3 resim bu minik makineye ait .2 3 sene önce imç bloklarında 1300 tl gibi bir fiyatı vardı şimdilerde 2000 tl nin üstünde .sponsorumuz da olmadı ki makinenin inciğini cinciğini inceleyeyim :)) zaten kumaş konusunda da dogrucu davut olunca bana sponsor da olunmuyor :)sıf hediye gelecek diyede bir kumaşa herhangi bir malzemeye iyi diyemem .bu benim yapıma ters :((


 pfaff coverlock 4.0 la aynı özelliklere sahip .bir tek iplik ayarlarını 4.0 serisinde kendisi yapıyor .hem overlock hem reçme dikişi yapıyor .dijital olanlarına pek açık degilim .bana sorduklarında bunu söyleyebiliyorum .
şundan da emin degilim ,hem overlock hem reçme yapan dikiş makinelerinin ömrü ne kadar uzun olur ...
bende yok ben bunu yereyim diye demiyorum .olsa da olsa derim

.singer marka alacagınız bir overlock makinesi pfaff http://www.pfaff.com/global/16096.html makinesiyle eş degerde çünkü singer 14SH 754   Almanya da üretiliyor .kalite olarak aynı .
bu iki overlock makinesi  mi yoksa pfaff overlock 2.5 mi diye sorarsanız tercihim http://hobbyismyworld.blogspot.com.tr/2014/03/motivasyon-lazm.html

 arkadaşımla aynı olurdu .neden peki,
peki neden ?:)derseniz aslında arkadaşım daha güzel cevap verir yinede gördügüm kadarıyla söyleyeyim ,baskı ayagının altında tırtıklı olan kumaşın geri geri gitmesini saglayan adını bilmedigim belkide bilip unuttugum ,adını araştırmaya üşendigim  yer varya  işte o yerde 3 sıra var singerlerde bu malesef 1 sıra (dişlileri efenim hangi akılla yazdıysam,aklıma geldi :P ),kumaşın  baskı ayagından kaymaması demektir bu ileri geri çıkmaması demektir ,kumaşı güzel besler demektir .overlock dikişleriniz eşit olur demektir .


singerim memnun muyum derseniz 5 senedir kullanıyorum .dikişlerinde atma vs yok .şifonda diker  ipekte .ama makinelerden bekledigim bu degil ,biraz kalın kumaşlarda kolu dikmez ,temizlemez atık iplerini görebilirsiniz .kumaş kırpıntılarını görebilirsiniz .

3 iplik olsunda sanayi tipi dikiş makinesi olsun diyenlerdenim .kimse kusuruma bakmasın :))ben bu zamana kadar dikiş dikmiyormuşum :(((bütün dikişlerimi silebilirim :))yeniden blog açabilirim ,sizi gidi konfeksiyon makineleri kullananlar sizi :))tabiki kaçırmadan dikersin ,sen hiç yaka sökmezsin :))senin üst dikişlerinde mm kayma bile olmaz . 2 ay önceye kadar gördügünüz o üst dikişleri yapana kadar belim boynum tutulup sinirlerim bozuluyordu :))çok bilirim üst dikiş aşamasında attıgım  dikişlerimi ki http://www.dikisdersi.com/2012/01/kot-etegimin-akibeti.html kot etegimi hiç unutmayacagım :))dikçemmm ben yine bundan :))
neyse ,tercih hakkım varsa önce sanayi tipi olanından kullanayım ,sonra derseniz coverlock 3.0 .sonra derseniz

pfaff overlcok 2.5  derim .
başka marka tanımıyorum yoksa varmıydı :))
başka markalara bakmayın derim dinleyin beni :))

umarım sıkılmadınız. benim mi agrı kesicilerden midem agrıyor bu aralar agrı kesici almak zorundayım İrem'in beraber dikelim etkinligi yayınlandı ben hala resimlerimi çekip yollayacagım .olsun biraz daha onun blogunda görülsünde benim zevksiz bluzum görülmesin . o kadar güzel şeyler dikmişler ki ,kendimden utanıyorum :))renk seçimim kötü :(((biliyorum
yurduma hiç ugramamış ,yabancı ülkelerde çok tutulmuş  2 model
resim buradan alınmıştır .
yurdumda olmayan  bir overlock makinesi .reçme dikişi yapabilme özelligine sahip http://www.hsn.com/products/singer-professional-5-thread-serger-overlock-with-cd/7198844

25 yorum :

nurtenbegendi.blogspot.com dedi ki...

2,5 modeli ile 3 modeli arasına 1000 TLcik bir fark sıkışmış:))Fiyat listesine baktım da, daha ucuzu da yok. En ucuz olarak bildiğimiz (800 civarıydı) 2 modeli zaten üretilmiyor mudur nedir, fiyatı da yok. Sanırım mecburen 2,5 alıcaz artık. Dikkatimi dağıtan bir kaç işim kaldı, bitireyim, sanırım overlok işine de yoğunlaşıcam. Çok aydınlatıcı bir paylaşım oldu. Teşekkürler.

Kendin Dik dedi ki...

bi' tanesin!!! :D

Hobby Dünyasım dedi ki...

3 iplik Singere 800 vereceğime Pfaff a1000 lira vereyim. Hemde 4 iplik olsun dedim. 2.5 in fiyati bütçeye uygundur dedim. Ikinci el sanayi de düşündüm ama cesaret edemedim. Bu konuda bahtsizim. Garantisi olsun elimde patlamasın....1.5 yıl önce Çamaşır kurutma makinası aldım 10 ayda iki kez fabrikadan değişim onayı aldım. Sanırsın bozuklarini seçip seçip bana gönderiyorlar. Dediğin gibi acemi olsamda gayet memnunum. Bu gün şifonda deneme sürüşü de yaptım. Buzme filan yapmadı.

Yaşarken Sibel dedi ki...

Güzel olmuş bu yazı Çiğdem hanımcım..Bahsettiğiniz dişli sistemi Pfaff'ın IDT sistemidir..Jaws gibi tutar kaçırmaz sistem yani.. :))
Ben hala coverlock pfaff diyorum galiba..

Yaşarken Sibel dedi ki...

Güzel olmuş bu yazı Çiğdem hanımcım..Bahsettiğiniz dişli sistemi Pfaff'ın IDT sistemidir..Jaws gibi tutar kaçırmaz sistem yani.. :))
Ben hala coverlock pfaff diyorum galiba..

dikisdersi dedi ki...

önemli degil arkadaşlar keşke video çekebilme şansım olsaydı ,bayii bayii koşturamadım

Handan cım o dertten bende muzdaribim :(sadece sana olmuyor ,nedense çok istedigim birşeyde hep bir sorunla karşılaşıyorum ,vardır onda da bir hayır diyorum :(makineni güle güle kullan ,kollarda denermisin :))merak ettim bedenle kolu birleştirdiginde sorun yaşayacakmısın ,birde izinsiz resmini ve linkini paylaştım :)helal et hakkını

yaşarken sibel hanımcım ,yok bahsettigim dişliler evet dişleri :)) overlock ve coverlockların da IDT sistemi yok olamazda :)çünkü çok seriler dakika da 1300 vuruş yapıyorlar

dikisdersi dedi ki...

birde sen eski pfaffçısın :))

Hobby Dünyasım dedi ki...

Irem in etkinliği için diktigim bluzda ve elbisede kol birleştirme yaptım bir sorun olmadı. Gayet temiz iş çıkardı. Bu gün oğluma 4 iplik kullanarak siwet tarzı bişey diktim. Onda kapsonu yakaya taktım. Yaka oyugu çok güzel oldu.tertemiz. Kumaş biraz fazla esnekti sunme filan olmadı. Bu arada adım Ayşe helal olsun canım.

dikisdersi dedi ki...

neden demiyorsun ben handan dedim hep :(((:)bende memnun oldum Ayşe hanımcım ,asla unutmam şimdi

dikisdersi dedi ki...

inşaallah ogluşunun kapişonunu paylaşırsın merakla beklerim ..

hobimanik dedi ki...

ne güzel anlatmışsınız ağzınıza sağlık.:)

Noblesse dedi ki...

ahh bu yazı bir sene önce yazılmış olsaydı...bindallı overlok makinası aldım bir yıl önce ne yapacağım şimdi ben?

dikisdersi dedi ki...

kullanamıyormusun noblesse :((
hazırlamasamıydım acaba yazıyı :((

ONLARUYURKEN dedi ki...

çok teşekkür ederim bilgilendirme için sevgiler...

sevgi atölyesi dedi ki...

çigdem hanım hobbylock 2.0 ile 2.5 arasındaki fark nedir acaba? sadece biri a5 diğeri 23 dikiş mi yapıyor yoksa baska farklılıklarda varmı? 2.0 buldum ben almakla almamak arası kararsız kaldım da... teşekkür ederim

Yaşarken Sibel dedi ki...

Dün İMÇ deydim.Pfaff ana bayisine gidip tüm overlock ve coverlocklar ile ilk ağızdan bilgi aldım.Coverlocklar hem overlock hemde reçme dikiş yapabiliryor, bunu biliyorduk..Ama pratikte overlok yaparkem hemen zınk diye reçmeye geçip dikmiyor.Bir sürü ayar ve aparat değişim vs.var.Bu hususta bizi dikişten soğuturmuş gibi geldi..5 iplik dikiyor ve 25-27 değişik dikiş seçeneği var..
Hobbylock aldık ama reçme yok..overlok dikişi yapabiliyor..Amma ustanın önerisi bu "lüper kapağı açıldığında bir delik yuvası var.Onada aparat takılıp reçme dikişi yapılabilinirmiş"
Coverlock 4 ü gözüne kestirmiş biri olarak son anda vazgeçtim gibi..hobbylock almak daha maltıklı ve daha ucuz olacak sanıyorum.

dikisdersi dedi ki...

sibel güle güle kullan ,hobylockta baskı ayagında ki igne deliklerinin neden 3 tane oldugunu düşünüyordum ,sanırım reçme yapabilmek için .resimlermisin yaparsan merak ettim :))bu arada gerçektenn dikiş makinelerini çok seviyorum öyle böyle degil :)

Yaşarken Sibel dedi ki...

Haa yanlış anlaşılma olmuş ben henüz almadım Çiğdemcim..

Yaşarken Sibel dedi ki...

Bayide her modeli çalıştırılan Pfaff makinalar çok güzeldi.Ağzımın sularını sile sile çıktım..Keşke dikiş makinasınıda Brother değil Pfaff alsaymışım dedim.Gerçi Brother de sorunsuz çalıştırıyorum.Ama genede Pfaff!

dikisdersi dedi ki...

o ustaya inana ma yapmıyor ,serbest kol dikişi yok makinenin dikkat ettin mi ,sibel neredesiniz ?nerede oturuyorsunuz

Semi M.Eller dedi ki...

Bir Pfaff dikiş makinesi kullanıcısı olarak yazınızı tesadüfen buldum:)
Çok iyi hazırlamışsınız, bana da overlock lazım ama çok kararsız kalmıştım. İyi oldu bu yazınızı görmem, teşekkürler:)

Adsız dedi ki...

Merhaba, bugün imçye gittim. evde kullanmak için sanayi tipi overlok bakıyorum dedim. 4 ayrı dükkan da brother 551 önerdi. fiyat 650 -700. evde kullanacaksan ev tipi al dedi biri ben de internettn araştırdığımı ev tipini kimsenin önermediğini söyledm. daha yeni modeller vardı juki nin 1800-2000tl ama brother 551 senin işini görür dediler.siz ne düşünüyorsunuz? evde çok ses çıkarır mı, bu model iyi mi, fiyatı uygun mu?
teşekkürler şimdiden.

dikisdersi dedi ki...

MERHABA .YENİSİ EVDE SES ÇIKARMAZ ,

Adsız dedi ki...

Merhablar pfaff 2.5 kalin kumaslarda dikiyor mu acaba? kot veya döşeme kumaşı gibi ornegin evde kullanicam

dikisdersi dedi ki...

merhaba pfaff 2.5 tavsiye etmiyorum .o yüzden bilmiyorum kot diker mi .

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...