Ads

10 Nisan 2014 Perşembe

Trileçe Tatlısı

severek yediğim tatlıdır  kendisi .karameli yok mu , sütün içinde oluşu,tadının damagınızda bıraktıgı lezzet nefis ,gözlerimi kapatarak yiyorum , hafif çok şekerli değil . arnavut tatlısı ,yapmayı biliyormuyum ,ı ıhh internetten tariflerine baktım yapılmayacak gibi değil .sadece bu tatlıyı yemek için http://ondodurum.com/ dürüm yemeye gidiyorum .dürümünü tavsiye etmem .istanbulun çeşitli yerlerinden nasıl alibeyköye dürüm yemeye gelirsiniz onuda anlamıyorum ya .bide hiç güzel degil :))gerçekten güzel degil .bu tatlıyı Fatih çarşamba da  satıyorlarmış .oranın adresini araştırma içerisine girecegim 

bu sofrada halamın ellerinden çıktı .yok bu kadar marifetli degilim ,afiyetle yerim .arnavut böregini  görebiliyormusunuz :))

8 yorum :

Adsız dedi ki...

merhaba fatihte oturan biri olrak Baltepe pastanesi yapıyor bu tatlıyı y.selim ışıklardan yukarı çıkarken sol kolda kalır 90 draman otobüsüne binerseniz nişanca durağında indiğinizde görürsünüz yerini çok beğeniyorum bende bu tatlıyı ve ordan alıp yeriz sevgiler nurten

dikisdersi dedi ki...

teşekkür ederim :)çok sagol adres için Nurten hanımcım

Filiz dedi ki...

çok merak ettim tadını tatlılara aşırı zaafım var malesef:)

Fatma Başaran dedi ki...

Daha önce hiç duymadım. Merak ettim şimdi. İnternetten bir araştırma yapayım.sofra ise harika görünüyor. Taşsın dökülmesin, artsın eksilmesin:))

Mina çlskn dedi ki...

nihayet izleyici olabildim çiğdem hanım.

Yaşarken Sibel dedi ki...

Alibeyköy'de "Sütçüoğlu" pastanesi var.Yuvoslavya göçmenlerinin işlettiği bir yer.Tirileçe'yi oradan deneyin mutlaka..10 numara birde giderseniz yuvoslavya'dan gelen konsantre ile yaptıkları yaban merdini suyu var.Şiddetle tavsiye ederim.Kime önerdi isek tam not verildi..

Yaşarken Sibel dedi ki...

Birde yapmak isterseniz hazır tiriliçe unu var...

Adsız dedi ki...

Kusura bakmayin ama Baltepeye bixxat gittim tam bir FİYASKO :((((

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...