Ads

28 Nisan 2014 Pazartesi

pantolonda cep dikişi

cep astarı ve pantolonun ön yüzlerini üst  üste gelecek şekilde yerleştiriyorum .

cep formuna bakmayın 1.25 cm lik keten kumaş alırsam olacagı budur .30 dakika da pazarı gezip aklım alınmış bir halde kumaş aldım .
kumaşım 5 cm yetmedi:((aralardan kırptım 
bu da arka yüzden görüntüsü ,cep girişlerine ipli tela ütülüyorum .cep kısımlarında esneme yaşanmasın diye .sizde bu banttan yoksa astar parçanızın kenar kısımlarını kesip cebi dikerken onuda sanki burada ki ipli tela varmış gibi üstüne dikebilirsiniz veya 1 cm lik pamuklu ekstrafor  da  aynı işlemi görecektir

ceplerin ilk dikişini buraya atıyorum ,sonra cebi ön yüze cevirip cep kısmı tarafına 2 mm dikiş dikiyorum

üst dikişlerimi atarken nasıl kaydırmadan dikiyorum derseniz makinemin ayaklarına göre  dikiyorum ,asla igneye bakmıyorum kumaşınızı ayagın gittigi yöne dogru  düzgün vermeye çalışıyorum .
ignenin battıgı yer vaya U şeklinde sag tarafına  gelen kısıma kumaşımı veriyorum

bu cep kısmının arka  taraftan görüntüsü .
altta duran parça cep kısmının bir önce ki resimdeki hali


burada iki ön parça var biri üst cebin bitmiş hali digeri de bitmeye hazırlanıyor . karışık  oldu :(, daha düzgününü bir kaç gün için de tekrardan anlatmaya çalışabilirim 

cep tormasını da pantolonun yan tarafına getiriyoruz .bıurada önemli olan çıt kısımlarının dogru yerde olması .yoksa cep volonlaşır .bir keten pantolonun sonuna geldik diyemiyorum .overlocklarını çekince bitecek .2 . pantolonum bitmek üzere ,2   pantolonda aynı kalıptan biçildi .

hadi bir tane kumaşta hata yaptım da neden  iki kumaşıda aynı ölçüde aldıgımı bilmiyorum ,hemde aynı yerden aldım .acele acele kumaş almayın derim .

çarşamba günü krep kumaş ve kot pantolon kumaşı almaya gidecegim pazara.
sonra bütün yapım aşamalarını resimlerim patlet kısımlarının .
bu pantolonlar yandan fermuarlı oldular .
hoş kalın dikişte kalın 
pantolonun fermuar kısmını yıllar önce resimlemiştim .

yapmak isteyenlere yardımı olur diye linklerini vereyim 

patlet 1            patlet 4        patlet 7

patlet 2            patlet 5

patlet 3            patlet 6


pantolon cep dikişi yazıma göz atabilirsiniz .resimleri ne kaa güzel çekmişim sony sonym:))


6 yorum :

büşra angel dedi ki...

abla krep için umraniyeyi tercih ediyorum ben 3 tane dukkan var krep kupra ince vual falan dolu herşeyin metresi 5 lira tesettür tasarımcıları alıyor ordan kaç kere gördük aynilarini

dikisdersi dedi ki...

alabilirim orasının açık adresini :)))sagol büşracım

nalan dedi ki...

hee karşıyı bitirdin şimdi Ümraniyeye dal bakalım. Ayağın alışsın da İstanbulda olduğumda geçerken beni de Millet Parkından alırsın beraber gideriz :))

dikisdersi dedi ki...

fındıkzade cuma pazarını ve c.tesi bakırköy pazarı kaldı Nalan ablacım .onlara da gittim mi karşıdayım .:)gelirken senide çagırırım pazar sözümüz var dimi bizim :)

nalan dedi ki...

Bak şimdi ;bir taşralı olarak ben Fındıkzadeyi de Bakırkoy pazarını da 15 yıldır bilirim 4-5 kez gitmişliğim vardır. Sen daha gitmedin mi? çoook kınadım çooook :) Fakat kadıköy Cumasını heryerden fazla severim. Çarşambanın da pazar dışı yan sokaklardaki çingene tezgahlarına bayılırdım. Ama 5-6 yıldır gidemedim.Geçen sene geldiğimde senle görüşeceğiz diye ,ABD den aldığım ,senin de merak ettiğin Sınger parçaları ve kitpcığını da getirmiştim. Görüşemedik.Sonra da ben 14 ay hiç gelmedim. inş.artık tanışma zamanı gelsin. Veya sen Ankaraya bana gel.

dikisdersi dedi ki...

sen anla Nalan ablacım evden ne kadar çıkmayı seviyorum ,:)çıkamıyorum Nalan ablacım .

bu sene leylegi havada görmek istiyorum ...gideriz çarşambaya bende sevdim salı pazarını :)

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...