Ads

16 Ocak 2014 Perşembe

vatka dikişi ve vatka nasıl yapılır

vatkayı omuz kalıplarından çıkartıp fitil tela kullanmanız gerekiyor .bu kadar vatka kalınlıgına ihtiyacım oldugundan az katmanlı yaptım ,daha  kalın yapılabilir ,tekrardan fitil tela ile astarlıyoruz .
bol teyelleyerek dikiyoruz.ve uç kısımlarınıda dikip bitiriyoruz
15 gün sonra girdiğim yazıya bakın :)
hoş kalın 

9 yorum :

Kendin Dik dedi ki...

Çiğdeeemmm,

Senden bir ricam olacak.
Bir ara farklı tela çeşitleri ve hangisinin en çok ne tür dikişle işe yaradığı konusunda bir yazı hazırlar mısın? sen her yazdığında yeni bir tela çeşidi öğreniyorum ve hangi tela ne işe yarar hiç bilmiyorum.

Biliyorum zahmetli olacaktır ve yapmak zorunda değilsin... Ama sana kocaman sevgi dolu gözlerle baksam... yapar mısın bir ara?... :)

dikisdersi dedi ki...

geçenlerde bir arkadaş google amca benim dikişin her kelimesinde çıkardıgını söylemişti.:))yapmıştım tela çeşitleri nerede kullanılır diye dikisdersinde vardı.bakayım linkini atarım :)

dikisdersi dedi ki...

http://www.dikisdersi.com/2009/12/elyaf-tela.html

http://www.dikisdersi.com/2011/11/tela-ve-cesitleri.html


http://www.dikisdersi.com/2012/01/telal-form-bant-iplikli-tela.html


Hande Erdede dedi ki...

işte ben bütün dikiş tekniklerini bir yerde bulalım, hangi blogda vardı diye düşünmek zorunda kalmayalım diye grup kurdum. Detaylı dikiş teknikleri https://plus.google.com/u/0/109006168225825219867?tab=jX#communities/116920207964117006861
BEKLERİM :))kendin dik ve dikiş dersi sizin paylaşımlarınızla grup tadından yenmez ;)

Kendin Dik dedi ki...

hihihiiii! yer yer tembel çekirge olabiliyorum ben de...
harikasın! çok teşekkürler :D

dikisdersi dedi ki...

handecim burası bana yetiyor sen tut ben seve seve seni izlerim .açtıgın bütün başlıkların blogları bende mevcut onları tutamıyorken henüz :))

Nuray Avşar dedi ki...

Arkadaşlar dikise yeni baslamayi düşünüyorum fakat dikiş makinesi olarak singer super yoknaz 1301 ikinci el almayi dusunuyorum sizce ne yapmalıyım yardımcı olursanız cok sevinirim

büşra dedi ki...

fitil tela dediğiniz elyaf herhalde

dikisdersi dedi ki...

yok degil ,elyaf dokuması dır ,fakat elyad olarak aldıgımız degildir. satın alırsanız satıcıdan ikiksini göstermesini isteynin o zaman farkı anlarsınz

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...