Ads

5 Aralık 2013 Perşembe

soguk triko hırka

Kumaşım soğuk triko kumaş 

bunu resimlediğim de dikmeye başlamıştım.yeni dikişe başlayanlara tavsiye ederim .elleri dikiş makinesine de trikoya da alışır .yün kumaş alıp daha kalınını ve uzununu deneyeceğim .
burada dikmeye başlayacağımı söylemiştim .

trikolarda ki püf nokta nedir derseniz .baskı paylarında çift kat gelen yerlerin dikiş paylarını böyle kesmenizdir .burada daha  önce göstermişim .triko kumaşlarıma ilik nasıl açarım diye sorarsanız burada ki yazımı yıllar önce sizin  için hazırlamışım .triko,jarse, penye fark etmez örgü kumaşarın dikiş teknikleri genelde aynıdır ,şuracık da bir kadife elbisem varmış yayınlamışım ,gözüme çarptı paylaşayım istedim :)
burada da triko kumaşların omuz kısımlarına şefaf lastik kullanıyorum .bu hırkada hiç bir işlem yok tabiki .eski yazılarımı bilginiz olsun diye paylaşıyorum .
overlock dikiş makinelerinin kesme bıcagını da bu şekilde iptal ediyorum .süsleme dikişlerini nasıl diktigimi overlockla hep göstermek istedim bir türlü nasip olmadı .burada da penye dikişinin püf noktalarını göstermişim .
ben penye jarse yada ev giysisi olarak kadife kumaştan birşeylere cep de dikmek istiyorum derseniz
1.buraya
2.buraya
3.buraya
4.buraya
bitmiş görüntüleri için buraya bakabilirsiniz .farklı renkteler .sayfamda ki arama motoru çalışmıyor .nedenini bilen varmı .yoksa yazılarımın için de bu kadar link vermeyeceğim .

Gaybın anahtarları yalnızca O’nun katındadır. Onları ancak O bilir. Karada ve denizde olanı da bilir. Hiçbir yaprak düşmez ki onu bilmesin. Yerin karanlıklarında da hiçbir tane, hiçbir yaş, hiçbir kuru şey yoktur ki apaçık bir kitapta (Allah’ın bilgisi dâhilinde, Levh-i Mahfuz’da) olmasın.
ENAM SÜRESİ AYET 59
3 yaprak daha Rabbimden izin almamış .
düşen yaprakları görünce hep bu ayet gelir aklıma .yada yaprakların düştügünü görünce .
resim seher vaktinde çekildi .kırpıldı biraz da 


2 yorum :

nalan dedi ki...

Çiğdemm,soğuk triko ne ola ki bilmiyordum? Linklerin bende çalışıyor güzelim.

dikisdersi dedi ki...

ellediğinde soguk hissi veren trikoya soguk triko deniyor Nalan ablacım .
yün ipleri gibi düşün ,nasıl elleyince sıcak ip ele sıcak geliyorsa merserizeler soguktur ,aynen o şekilde

linklerim çalışıyorda bu blogda ara butonum var sag tarafta o çalışmıyor .sayfanın içinde aranmıyor kelimelerle .:(

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...