Ads

31 Ekim 2013 Perşembe

burda dergisi aralık sayısı 12/2013

1970 kusur senelerinde ki burda dergilerinden birinde bu modelin daha güzeli vardı.yinede çok hoş bir model 
farklı varyant ve ceplerle yine aynı modeli önümüze sunmuş :)
söylenecek tek kelime mükemmel ...
kızlar bu çizmeleri giyip resim çektirmeyin .80 yıllarında vatkalı modeller modaydı ya .şimdi o resimlere bakıp nasıl alay ediyorsak ilerde kendinizle alay edeceksiniz:)
not: hiç vatkalı giymedim . 80 lerde daha ilkokula gitmeye yeni başlamıştım 6 yaşındaydım :) hani büyüklerimizin resimlerine bakıp alay ediyorum mesela .ünlüler o resimlerini toplatmak için para vermeliler çok berbat duruyorlar:))

şöyle hanım hanımcıkından kıyafetler hoş olur mesela 
bu etegi görünce hemen mirayın etkinlikte giydigi etek için İrem'in 29 EKİM Cumhuriyet bayramı etkinligi yazısına bakmanızı önerebilirim bu arada linkide vermiş olduk yorum yapamadım o yazısına yazacagım birazdan :(
yeni yıla girerken abiye modellerine yer verir burda dergisi .bu senede astar modelini karşımıza abiye diye çıkarmış
renkler her zamanki gibi mükemmel
hafif toplu hatunlar için de çok hoş modeller mevcut.renkte görüldügü üzere süperrr
alacaksın krep kumaşı dikeceksin bu modeli ,akacaksın yürürken mesela ...
sen sorsana bu resim neden camın arkasından çekilmiş .he sor bi sor cevap verecegim :)
ee kızçeniz varsa ona da kolayından bir model var anneler boş durmayın dikin işte çocuklarınıza böyle şeyler .marka vermeyecegimde bir dünya para bunlar zaten kaç kere giyecek .dikin gitsin :)

çenem mi düştü ne olumlu olumsuz bütün eleştirilerini burda dergisi benden aldı bu ay .kızıyorum ama.dogru söyleyeni 9 köyden kovarlar kovulmadan gidiyorum :)

hoş kalın muhabbette kalın
burda dergisi aralık ayı .burda dergisi aralık 2013 

13 yorum :

gooogoook dedi ki...

Modeller hoşuma gitti benim:).

Bloq Tanıtımları dedi ki...

güzel

nurtenbegendi.blogspot.com dedi ki...

Sordum: Niyeeee?

dikisdersi dedi ki...

burda dergisi hatalı bir model çıkartıyorsa ,ya hatun yamuk duru ,yada bir erkek sarılmıştır,yada burada oldugu gibi model çok kilolu gösteriyordur ,çirkin modellerini biliyor burda ,ah o burda ,kaç kumuaşım ziyan oldu :)

Yelda Kaya dedi ki...

Ben de soracaktım ama soru çoktan sorulmuş. :))))

biç ki dikesin dedi ki...

kaç kez yemin ettim daha da almam burda diye ve kaç kez yemin bozdum kapak fotoğrafına kanıp :)

nurtenbegendi.blogspot.com dedi ki...

:)) Cam arkasından melül melül bakan hatunun üstündeki kırmızı modelin kıyafeti sergileyişi var ya işte böyle pozlar olmalı. Mesela senin tek kelimeyle mükemmel bulduğun modelden de ben kıl kaptım:) Kim bilir önden arkadan nasıl duruyordur? Şimdi eğri oturup doğru konuşacak olursak, burda dergisi mükemmel hatları olanlar için:(( Adı üstünde manken bunlar. Büyük beden bile olsalar orantılılar. Ben bir kaç defa anneme ve teyzeme bir kaç kıyafet denedim, memnun olmadılar, olmaları da mümkün değil. Atlamış da olabilirim ama, şimdiye kadar hiç bir burdada büyük beden olup da kısa boylu hanımlar için bir kesim görmedim. E bizim tıknaz, orta boy Türk kadınımız ne yapsın? Ya dikiş tekniklerini öğrenip kendi bedenine göre dikecek, ya da hazırda ne satılıyorsa almak zorunda kalacak. Bu derginin fotoğraflarına bakıp da "ahanda bu modeli istiyorum" diyemeyecek. Yoksa zaten dikince yakışmayacak. İster camın ardından baksın, ister alenen ortalıkta dursun. Ama şöyle dik dursalar hiç değilse modeli tam görüp kendisine yakışıp yakışmayacağı konusunda bir fikir edinecek. Annemin eski bir kaç burda dergisi vardı çocukluğumda, modeli tüm detaylarıyla görmek mümkün bir şekilde poz veriyordu mankenler. Ah Çiğdemcim sen de kumaş harap ettiysen o ince uzun bedeninle (ben demeye dilim varmıyor, kabul etmek zor), eller ne yapsınlar:))

dikisdersi dedi ki...

biç ki dikesin ,yemin etmedim ,almamayı düşündügüm çok oldu ,sonradan gitti gidiyordan almadıgım sayıları topladıgım da oldu :)o rus dal gibi dikiş diken hatunların yüzünden alıyorum yoksa almayacagım ,bir renklerle dikiyorlar ,model harika duruyor ,ben dikince öyle olmuyor :)

Nurten 95 senesinde burdadan dikiş dikirken hatalarımı anlamıyordum ,annemde göstermiyordu ögrenmeyeyyim okul okuyayım diye ,öyle böyle giyiyordum .daha sonra araara alıyordum açıklama falan okudugumda yoktu kalıbı kes hak geire dik ,oluyormuydu ,olduruyordum :)2000 de de textil firmalarıyla çalışmaya başlayınca burda dergilerini bile unutmuştum ,komşum var annesi terzi o zamanlar ona soruyordum burdadan hangi kalıbı çıkaracaksam ,oda bana oraya bakmamamı içindeki teknik çizimlerine bakmamı söylemişti .sanırım en güzel ders bu oldu benim için .şimdi çok daha iyi çözdüm olayı .oturuyormu ayaktamı birimi sarılmış modele dur diyorum bunda bir iş var ,yurdumda da vogue yada patrones kalıpları yok ki alalım .
modelist oluşumda tamamen burda dergisine bagımlı kalmamak içindive hatalar yüzünden di ,sonra blogla beraber burda ya geri dönüş yaptım ,diktigim birşeyde yardımcı olmak için dikiyorsam aynı kalıptan olanlara yardımım dokunsun dedim .ilk bir kaç model attım işin gerçegi ,kendi kalıplarımdan sonra dönmek bayagı bir zor oldu .38 diyordu hemen kesiyordum kendime aa diyordum bu olmadı at .ugraşmayı sevmiyorum kesilmiş kumaşın üstünde şimdiler de çözdüm olayı da kendi kalıplarımı kullanmayı unuttum , arada unutmamak için burayada notlar düşüyorum

gooogoook dedi ki...

Bazı modeller hakkında çok haklısın, o kesin ya birine yaslanır, ya tamamen yan durur, burada da cam arkasına geçmiş, zaten fırsat bulup çok dikemesem de görüntüye kanıyorum, bazen:P) bile bile lades gibi;))

keskin makas dedi ki...

burda dergisindeki fikirlerine bende katılıyorum ben sizden çok şeyler öğrendim ne kadar çok dikiş bildiğimi söylesemde yine eksikliller çıkıyor yada yeni pratik fikirleriniden faydalanıyorum elinize ve emeğinize sağlık

mordo dedi ki...

Ben baktım da derginin içine bu sayıda neredeyse hiç işe yarar model göremedim. Çoğu basit, geri kalanı da eski Burdalar'da verilen modellerden. Sanki burada mı okumuştum, Aenna Burda öldükten sonra derginin gidişatı çok değişti diye. Terz, arkadaşım da eski sayılardaki, yani 90lar falan, kalıpların çok daha iyi olduğunu söylemişti. Bazen müşterilerle dalga geçtiklerini düşünüyorum. Yine de bir iki işe yarayacak model varsa alıp kenara koyuyorum, ileriye yatırım :) Çünkü bir defa kaçırdın mı zor buluyorsun. Mesela Kasım ayı Burdasında vardı beğendiğim bir kaç model, ısrarla annemle kardeşime sipariş ettim, unuttular almayı. Üzüldüm epey. Ama kafamdaki modeli kendi ellerimle kalıba dökebilmeyi çok isterdim. Çiğdem Hanımcığım duy, burda pek özenenler var :)

fikriye dedi ki...

merhaba ben bu dergideki 122A nın kalıbını arıyorum acaba dergi sizde varsa kalıpların fotografını çekip gönderebilirmisiniz? çünkü dergiyi satan hiç bi yer bulamıyorum

dikisdersi dedi ki...

http://www.truvakitap.com/dergi/magazin-ve-moda/burda-dergisi-2013-12.html

buradan alabilirsin

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...