Ads

10 Şubat 2013 Pazar

beraber dikelim etkinligi

bir etkinlik başlattık 
aslında fikir benden de  çıkmadı.açıklamalarını detaylı olarak anlatmıştım.fikir anası Pırpır dır diye.

gecenin bir vakti dikişten sıkılıp hareket gelsin dedim bloglara,

dikiş  dikenleri ,dikmek isteyenleri,dikiş severleri tanıyalım .

birbirimizden haberlerimiz olsun dedim.
amaç neydi,ortak bir dergimiz var ,buradan nasılsa dikiyoruz.hem dikeriz,hem faydalananlar olur.

bu konu da hem fikir miyiz .sanıyorum hepimiz,aynı fikirdeyiz

amma velakin öyle olmadı.
beni listeye almadın .bende katılmak istiyorum  vs.diyen arkadaşlarımız  oldu.kırıcı kelimeler de düştü mailime.çünkü ben ilktim .
ilkler hep tecrübesizdir.
kırılanlar olmuştur.istemeden kırdıklarım da olmuştur.bilinçli yapmam.5 senedir blog tutarım,huyum kurusun,yardım istemeyene bile yardım etmeye çalışırım dikişle alakalı konularda.
yardım edemediklerim olmuştur.sorulara yetişemeyip cevap veremediklerimi bekletmişimdir buradan da helallık istiyorum.

kapris mi ? onu ben bilmem,kapris yapmayı bilmem,kelimelerle ifade ettigimiz tek duyu organımızı kullandığımız(gözümüz)internette kelimeleri de seçerek kullanmaya çalışırım.
kaldı ki editor degilim.şu an da burada terziyim

blog tutuyorum kelimelerimi seçici ve bana ait ben olarak yazarım

konuyu dagıtmadan düşüncelerimi aktarayım

dikdikgiy arkadaşımız şubat ayı etkinligi için ev sahipligi yapabilecegini blogunda duyurmuş.

burda çalışanı değilim
burda dergisi bana ait bir dergi değil ,isteyen istediği şekilde duyurur,istedigi şekilde etkinlik düzenler .bu beni ilgilendirmez.

neyle ilgilenirim .başlatmış olduğumuz etkinligin ,projesi bana  ait gibi oldu. projede yer  almak isteyen arkadaşlara da verilmiş verilmiş  sözler var .bu ay ,bu ay ,bu ay  etkinlik sıraları sende sende diye,o ay  ev sahipliği yapamayacak arkadaşın sırası bir sonra ki aya devrediyor.

dikdikgiy arkadaşımız ocak ayı  modellerinde modeli beğenilince ki merak  edenler yorumlarından okursunuz ev sahipliğini ben  yapıyorum demiş .bana mail atmış.okumamışım,okuyamamışım.(maili yazısını yayınladıktan sonra attıgı da gözümden kaçmadı degil  )bunu es geçebilirim. beni, evirin devirin blok ta da 

iki taraf dinlenmeden verilen karar isabetli olsa da adaletli değildir .(s.a.s.)
insanların kafalarında soru işareti kalacak gibi anlatmayacaksın


 burada devamlı olamıyorum.arada gelip gidiyorum yazılarımı otomatik yayınlıyorum vs.

aa dedim başka arkadaşta sıra o yapmayacaksa bir sonrakine geçiyor ,ben  zaten yapacak arkadaşla irtibata geçiyorum. fikir annesi bensem yaptıgım başladıgım işin sorumluluğunu almayı bilirim,alırım da (burasını keskin söylüyorum) 

şimdi dedim ne oldu
 sırada olan arkadaşlara ayıp olmadı mı?
bu cümleden başka dogru bir cümle varsa dışsal sesim olsun 

sadece empati yapmasını istedim 

bana gelen mailde
 ,benim tavrım çok  daha büyük ayıp mış...


evet ben ayıp etmişim...

bilen bilir,bilmeyen kendi gibi bilmesin , 

burada bana cevap hakkı dogdugu için cevaplıyorum,
  


22 yorum :

Dik Dik Giy SEZEN dedi ki...

Öncelikle olayı duyurduğunuz ve linkleri verdiğiniz için teşekkür ederim.
Bir eksikliği düzeltmenizi rica ediyorum.Ocak ayı ev sahibinin bana ekinliği başlatabilirsin demesi üzerine başlattığımı ve olayı öğrenince ilgili herkese yorum yazıp etkinliği silebileceğimi yazmıştım.Kendi kendime verdiğim bir karar değildi.İlgilenenlerden linklerdeki benim yorumlarımı okumalarını rica ediyorum. verdiğiniz.

Acemi Terzi dedi ki...

Hocbir sey aanlamadim ama biz kadinlar neden boyleyiz nedennnn neden bir araya gelince birbirimizi kirmadan bir is yapamiyoruz yaa. Sen burda harika bir is baslattin keske insanlar biraz egolarini geri planda tutmayi basarsa....

designbyeda dedi ki...

sanal ortamda duygularımızı belirtemediğimiz için, cümlelerimiz bizim dışımızda manalar kazanabiliyor maalesef..

bir hevesle başladık ama her ay can sıkıcı bir problem oldu.sen de, ben de, diğerleri de üzücü mailler aldık.

ben asıl şuna üzülüyorum; hayatımıza güzel bir mola vermesi gereken ve de amatör duygularla katılmamız gereken, bu hoş ama basit düelloda nasıl oldu da her ay bir olay çıkabildi? neden birilerinin kalbi kırıldı?

bu son hadise de çok üzücü oldu.madem ki bir sıra var, aradan çekilen olursa,etik olarak sıra bir diğerine geçmeli .bunda bir yanlış yok.doğrusu da bu!

senin de bir kabahatin yok.bende de aynı sorun yaşandı.hala da karışıklık yaşanmaya devam ediliyor.her ay problem sana dönüyor.bu da çok can sıkıcı!!

benim naçizane fikrim, dik dik giy sezen arkadaşımızın da bir art niyeti olmadığı...yine bir yanlış anlaşılma var ortada.dilerim daha fazla birbirini kıran olmaz..ben üzülerek izliyorum..

berry dedi ki...

Ben bu etkinliği severek takip ediyorum uyuşamadığım için etkinliğe katılamayıp dışarıdan takipçiniz oldum.aslında ortada çokta büyüyecek bir sorun yok yanlış anlaşılmalar olabilir sanıyorum daha önceki aylarda da çok oy alan ev sahipliği yapacak diye yanlış anlama olmuştu bunlar olabilecek sorunlar sonuçta büyük bir etkinlik düzenlediniz.iki tarafında canını sıkmaya değer bir konu değil :-) gayet başarılısınız

Esra Sevgi dedi ki...

Canım ne oldu ki sen bu kadar kızdın? Kim seni bu kadar kırdı kıyamam üzme canını:/

EMC dedi ki...

Aslında bu güzel etkinliğin bu noktaya gelmesi çok tatsız olmuş.Etkinlikle ilgili benim iki düşüncem var

1. si herkes niye aynı modeli dikiyor ki.Herkes anatomik yapısını ve tarzını ortaya koyacak şekilde kendisine özel bir model seçmeli.Zaten herkesin üzerinde aynı kıyafeti görmek tat vermiyor.

2.) Ev sahibeliğini siz devralın.Her ay katılacak arkadaşlar modellerini seçip diksinler.Hep birlikte bakalım.

Amaç keyif almak değil mi ?

Adsız dedi ki...

Insanlarla calismak boyle birsey..... Size kolay gelsin.. Lutfen kizipta blogu birakmayin:)Ozlem

Fatma Başaran dedi ki...

en çok oy alanın değilde,baştan oluşturulan sıraya göre olduğu ve sıranın arada bir yayınlanması gerekiyordu bana göre.insanlarda böyle bir kanı oluşmuş.tabi kimseyi kırmadan bunu yapmak biraz zor.herkesi memnun edip gönlünce olamazsın. herkes aynı akılda olsaydı davara çoban bulunmazdı.sen işine gücüne bak.kimseyi takma.selamlar

Adsız dedi ki...

Xanimlar,mesala,simdi ben sizinle birlikde Burdadan dikmek isteyirem,dikemezmiyim?listeye almakmi var aranizda?Ben sizleri buldum deye cox sevincliyim amma

ikitanemvebiz dedi ki...

siz herşeyi açıkca yazıyorsunuz zaten kırıcı sözleri kaale bile almayın anlamayanlar üzülsün

dikisdersi dedi ki...

emc,bende aynı modelin dikilmemesi fikrindeyim.acemilikti oldu birkere:)
ev sahipligi yapmak kolay olmadı benim açımdan:)yapmam da:)

dikisdersi dedi ki...

tikişdunyası,hayır,tabiki dikip paylaşırsın .bunu demek istemedim ki,men diyirem ki ,evsahibesi olmuşem,özümden sonra sıra kimdeyse o ev sahibesi olsun .sıra belirlemiştik ev sahipligi için

suhuba dedi ki...

Katılamamıştım ama inanılmaz zevkle izliyordum. Tamamen yanlış anlama.. Şimdide malesef üzülerek izliyorum...

tatlıhayat dedi ki...

o kadar hızlı dikemediğim için katılmayı düşünmemiştim ama severek takip ediyorum lütfen bırakmayın...Sevgiyle..

Burcu Parlak Kaya dedi ki...

sanırım şubat ayı etkinliğimiz askıya alındı :( bu sırayı herkes blogunda paylaşsın bence. bir resim yada linkle bağlantı versin misal.

dikisdersi dedi ki...

burcu aslında kendindik.com yapacaktı .heppimizin işleri dolayısı ile sanırım o da yogun ve söyleyemedim .istanbul dışı gelip gidiyor .evet bu sayı mahvoldu...

designbyeda dedi ki...

sıradaki arkadaşımız devralmayacak mı? listeye baktım da, ikitanemvebiz arkadaşımıza mı geçiyor?

dikisdersi dedi ki...

3. aydan alacagız 2. gitti zaten

nagehan dedi ki...

sıkma sen canını boşver ya :) biz seni tanıyoz :) yani ben :) ne zaman yardım desem hemen yorumlarınla benim yanımdaydın saolasın :) biz kadınlar böyleyiz biraz bir arda olunca bi aksilik çıkarmazsak içimiz rahat durmuyo canım :)bide burda netten kendimizi çok iyi ifade edemiyoruz galiba ben yazışırken arkadaşlarımla bile çok korkuyorum çünkü düz yazı ama konuşurken mimikler bile yetiyo:)üzme kendini :)

ikitanemvebiz dedi ki...

merhaba
ben 3. aydan başlayacağız diye duyuru hazırladım Şubat ayının bitmesine az kaldı kimse zaman için kısıtlanmasın istedim
linki
http://ikitanemvebiz.blogspot.com/2013/02/duyuru-dikis-etkinligi-hakknda.html

nurtenbegendi.blogspot.com dedi ki...

Ben kendime uygun modeller olmadığı için katılamadım hiç. Ama dikenleri zevkle izliyorum. Lütfen kimse kimseyi kırmsın, kimse kimseyi yanlış anlamasın, yanlış anlamaların altında da kötü düşünceler aranmasın. Fikri ortaya atana da, etkinliğe katılana da, onları izleyene de, o ayın ev sahibine de, herkese kendi adıma teşekkür ediyorum. Ben etkinliğe başından beri katılmamış olmakla beraber, bana uygun bir model olduğunda, hem katılmış olmak, hem bir güzelliği paylaşmak, aranızda olmak adına diktiğim şeyleri herkesle paylaşmayı düşünüyorum. Herkesten de biraz sağduyu, iyi niyet bekliyorum. Lütfen canım sen de, yanlış anlama kurbanı arkadaşım da kırgınlığa girmeyin. Sevgilerimle.

senayatilgan dedi ki...

Amanııınnn neler olmuş neler :)
Ya boşverin yanlış alaşılmayı herkes boşversin de ben bir konuda şikayetimi dile getirmeliyim :)
Sevgili mihrican da geçen ay etkinlik yapılıp bittiğinde ben bir sonraki ay için nerede yapılacağını arayıp durdum. Senin ilk yayınladığın sıraya bakmıştım. Önceki aylarda da ben birinci olmuştum evet ama bir sıra olduğunu bildiğim için hiç girmedim o topa :D Ama içinmde de kalmadı değil açıkçası, birinci olanın bir sonraki ay ev sahibesi olması ve olmayı istemessi kadar doğal birşey olamaz bence :) Bu yanlış yaptınız demek değil sakın yanlış anlamayın ama keşşke geçen ay ben birinci olunca ev sahibesi olsaydım ve herkes de orada olacağını bilseydi tekrardan bu ay kimde problemi olmazdı diye düşünüyorum.. Her ay takip devam dederdi. Mesela şubat ayı kimde diye ararken ordanburdan diye bir blog arkadaşımızın bloğu çıktı listede fakat arkadaş en son aylar önce dikiş postu yayınlamış, yoğun veya vazgeçmiş :( Bu bir yıllık listemnin güncelliğinin denetlenmesi asla mümkün olmaz ve konunun kaynağı olarak sizi hep sıkıntı ve tömet altında bırakır bunu belirtmek istiyorum... Fakat geçen ayki elemeye katılanlar zaten varoldukları için takipte olacaklar ve önümüzdeki ay olup olmadıklarını da canlı canlı belirtebileceklerdir.
Bu nedenledirki bir yıllık plan yapılması sizi zor durumda bırakmış bence.. Evet hepimiz dikişi seviyoruz ama ben bu ay projeler için o kadar yoğunumki sıra bende olsaydı belki de unutup haber bile veremeyecektim.. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum ama bence sorun burda :) Mesela geçen ayda Sevgili Mihrice kızmasın ama yayınlanması gereken tarihten çok sonra yayınlandı herşey :D Ben her gün kırk defa girdim cevap yazmış mı varmı yayınlanmışmı elbiseler diye ama uzadı da uzadı :D Vallahi gerildim :) haha :) Onun için bu dengeleri tutturmak zor iş sevgili dikişdersi, bir işe ön ayak olmak da zor :) Ama çok güzel bir etkinlik bu bu ay ben yoğunum mundar olmuş şubat ayı :D Üzülmedim çünkü katılamayacaktım bu yoğunlukta ama böyle mahvolması garip olmuş :) Bir aydır yokum bensiz blog dünyası gerginlik yaşamış bensiz olmuyor hiçbiryer :) (Yoğun iş temposundan ne dediğimi bilmez kendimi över tavırlarımdan dolayı özürlerimi bildiriyorum. Ama bir aydır birşey dikmediğim ve övgü dolu yorumlar alamadığım için azcık kendimi övmek iyi geldi :) )
Mart ayını saırsızlıkla bekliyor olacağım :)

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...