Ads

14 Aralık 2012 Cuma

burda dergisi diktiklerim

kumaşı çift kaç kestiğimden çok az birşey oynamış arka orta fermuar dikişinde karelerin genişlikleri aynı değil.çok az olsada bu beni rahatsız etmiyor değil .
yine de  fermuar göstermiyor .gizli fermuar gizli değil mi...:)
çok dikkat çekici değil dimi .
burada yaptım dediğim kumaşım .


dike dike bunu mu diktin diyebilirsiniz. tio veriyim üstümde hoş duruyor:) 

yaka içi de bu şekilde .overlock gerektirmeyen bir kumaştı.öbür diktiklerime nazaran kolay bitti diyebilirim
burda dergisi 08/2011 model 116 

akşam o kadar ugraşmama rağmen resimlerimi yanlışlıkla silmişim .Elifime dikiyorum demiştim.püf noktaları olarak teyel bantı kullandım ..öncelikle cep formuna yapıştırdım sonra cebi üstüne yapıştırdım.cep ağızlarına da aynı işlemi yaptım .
burda dergisi 09/2012 model 107 yi kullandım.
muhtemelen arka uzunluk kısmı uzun gelecek yani elbisenin bel kısmı aşağıda kalacak.olmazsa giymez.teyze ve kuzusu 
 giyip  resimleriz son yaptıklarımı.
şimdilik hoş kalınız
not:bu yazıyı  yazdıktan 5 dakika sonra kareli elbiseyi bir üzerime geçireyim fermuarı iliklemesem de olur dedim .elbise likralı kumaş oldugu için tastamam bana oldu :)) 


Cumamız mübarek olsun 

5 yorum :

Huzur Moda dedi ki...

ne zamndır dikmek istiyorum bu kareli kumaşı çocuk içn olan sanırım tamamını yayınlarsanız bıde usste durusunu sevınırım.

Necla Şölen dedi ki...

Ellerine sağlık tatlım elbise çok güzel olmuş. fermuarın gerçekten çok gizli olmuş, benimkilerin adı gizli fermuar ama hep ortadalar, öğrenemedim gizli fermuar dikmeyi profesyonel yardım almam lazım:=)

hicran özturk dedi ki...

beden tuttumu acaba bu elbiseyi bende cok begendim ama sanırım burda dergisinin kalıpları herzaman tutmuyormuş
tesekkürler

nurtenbegendi.blogspot.com dedi ki...

Canımsın ya. Beni de dikişin en çok bu "orasını burasına simetrik olarak denk getirme meselesi" zorluyor. Bazan internetten alışveriş sitelerinde dolaşıyorum da, facia! Kardeşim bu nasıl bir rahatlıktır? Koca koca karoları kullanıp böyle kötü görüntü yaratmanın manası var mı? Etekte bile karoları tutturamıyorlar, ceketi var sen düşün. Hani öyle 1cm lik falan kaymalar değil (seninki mm hesabıyla kayma o bile seni rahatsız ediyor), görüntü 10-12 cm lik kayma var diyor. Ama bir de bakıyorum ki, "tükendi", "sepette", "bitti"... Kim nasıl alabiliyor bu şakülü kayık etekleri bilmem. Ay sen de bu modelde etek giymeyiver değil mi? Canım, fotoğrafta tam net çıkmamış, neresinin karosu kamış anlayamadım. Bak lütfen atma, atmadan önce bi bize göster. Sen kaydırsan kaydırsan ne kadar kaydırabilirsin ki? Yazık etme lütfen şu emeğe.

Sibel dedi ki...

Ben kumaşalarınıza bayılıyorum, istanbul'a gidince çarşamba pazarını gitmek şart oldu,fakat kumaştan anlamak neyi ne için kullanılacağını bilmekte gerekiyor.

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...