Ads

24 Nisan 2012 Salı

ne dikiyorum

bu model hoşuma gidiyordu .3 senelik sevdigim beyaz jorjet bir kumaşım vardı kıyıpta kesemediklerimden.renkli modeldeki gibi olsaydı daha güzel olurdu sanıyorum:)

bu da beyaz versiyonu.dikecekler için tavsiye ederim .üzerimde bitirince resimlerim 

şu an bu aşamadayım :)boncuklarını da yaparım diye düşünüyorum ,kollarına telam yetmedi .yarın çarşamba pazarına gittigimde kısmetse ugur tuhafiyeden de telalarımı alırım ve gömlegime kaldıgım yerden devam ederim 

7 yorum :

SOLMAZ dedi ki...

Hızına yetişemiyorum ve bu üretim hızını kıskanıyorum.her gün yeni bir parça. Maşallah....

nurtenbegendi.blogspot.com dedi ki...

Burdacıların göğüs açıklığı bana ters:)) Belki çoğu kimse için fazla değil ama hayatının önemli kısmı ev dışında geçen benim için fazla. Çok beğenmeme rağmen elimi atmadım bu kalıba. Şimdi tam yerine denk gelmişken manzara koyup sorayım; yaka patını kalınlaştırsam çirkin mi olur acep? Sanki dikiş makinamı aldım da başına oturdum haa. Galiba sonunda Singer alıp geçeceğim. Çünkü burada Paff veya Brudher (artık nasıl yazılıyorsa) bayisi yok. Teyzem aldı geçen sene Singer, nem denedim güzeldi. Teyzem hiç dikiş dikmiyor, o da memnun:)) dikse performansını soracam ama, işte.. Kızların dolduruşuyla aldılar, biri gelin oldu, diğeri üniversteyiyeni bitirdi. İkisi de KPSS ye hazırlanıyor. Teyzemde de karpal tunnel sendromundan ameliyatlı (sinir sıkışması) bir el var. Onlarda makina var, diken yok. Ben dikiş dikiyorum, bende de makina yok. Oooof offf. Şu meydana atı tek başına salmayın dedim üleyn!!!

dikisdersi dedi ki...

Solmaz önceki parçaya dikkat:)) 2 saatte bitirdim de ondan :))

Nurten :valla madem teyzede makine var neden boşuna makine aratıyordun ki al onu singer de işini görür .bak ama alacaksan pfaff madem yok orada servisi ,benim makine daha tamir görmedi ,evirip çeviriyorum yani biliyorsun hep bu makinemde dikiyorum brother alma zaten memnun degil çogu alan onu bende tavsiye etmiyorum.benim bir üst modeli bir bayan samsundan almış yani bloglardan tanıştık memnun degil ,onu tavsiye etmiyorum .bu makinemle 3 yada 4 sene mi oldu bilmiyorum bayagıdır dikiyorum ,3. makinem olur kendileri ilk defa en uzun bu dayandı Allah var hakkını yememem lazım bazen ozrlanıyorum kot gibi kumaşları çok katlı mesela 4 kat kotu dikmiyor ama manto dikiyorum kalın kumaşlarıda dikiyorum biliyorsun .

dikisdersi dedi ki...

Nurten kapadım yakayı ben biraz 1.5 cm kadar aynı işlemi pervazada uyguladım

FADİŞ dedi ki...

Bu dergi bende de var ve sevdiğim bir sürü model de vardı ama ben cesaret edip başlayamıyorum bir türlü, kolay gelsin tam boncuklarını da yapacak mısın diye soracaktım ki yapacağını söylemişsin kolay gelsin:)

orkidela dedi ki...

Ben beyaz olanı daha çok beğendim. Çok güzel modeller seçiyorsun. Gözümden kaçmadı :) Bitmiş halini görmeyi de isterim. Kolay gelsin. Sevgiler :)

Adsız dedi ki...

meraba uzun zamandır netten takip ediyorum sizi bende dikişe çok meraklıyım yeni yeni başladım sayılır sizden çok esinlendiğimde söylenebilir sırf bu yüzden blog oluşturdum artık merakla takip edicem sizi :)

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...