Ads

27 Şubat 2012 Pazartesi

dikiş planları

işe gidip geliyorsam dikiş dikmem anlamına gelmez degil mi ...sadece planlı dikeceğim önümüzdeki hafta çarşamba pazarı ve eminönünde görüşmek üzere inşaallah yagmur çamur soguk olmaz

ne yapıyorum planladığım zaman 200 yada fazla bilmiyorum sayılarını:( bütün dergilerimi döküp model arıyorum not alıyorum .sonra o modellere gidebilecek kumaşları seçiyorum .varsa malzemelerini de yazıyorum telasına kadar herşeyini alıp dikişe öyle başlıyorum .

planlamadan aldığım kumaşlara aylarca belki yıllarca model arayabiliyorum .onları ortalıga döksem :))utanıyorum ,neyse onları yok sayıyorum şimdilik .bazı kumaşlarım kıymetlilerim. kıyamıyorum sanki görmek beni öyle daha mutlu mu ediyor .her bir kumaş beni bekliyor benden başka diken kalmadı evde ,ailede...
bol dikişli günler

6 yorum :

suhuba dedi ki...

Süper valla. Bende böyle yapıyorum artık. Kumaş yığını oldu. Zaten dikemiyorum :) Birde alıyorum :) Harikasın cicilerini bekliyorum. Hem diktiklerini giymek için dolaşmakta lazım değil mi?

Ololi dedi ki...

Bir yandan çalışıp, bir yandan da bu kadar üretken olabilmek süper-hiper-über ötesi bir durum :) Bu da ancak böyle planlı-programlı olunca olabiliyor anlaşılan!

dikisdersi dedi ki...

bir yıgın kumaşım var suhubam bitmek bilmiyor .evet halamda kızıyor dzikerken bir yere çıkamıyorsun diye :)ben dikiş derslerine bile giyinmeden giderim ki:)

ololim yok orda çalışmıyorum :)kasa cari beyanname falan düzenlemiyorum sadece evden çıkmam için bahane bizimkilere:)evden dışarı çıkayım da neresi olursa olsun sinema çay bahçesi alışveriş çarşamba pazarına bile razılar :)yoksa ben hiç evden çıkmam ki...

Yonca dedi ki...

güzel kumaşlar için bakırköy'de gür çarşının alt katındaki kumaşçıları özellikle merdivenden inince soldaki Burak Kumaş'ı tavsiye ederim :)

biz de durum daha çok beğendiğin kumaşı al, ayaküstü kafada bi plan yap sonra detaylandırır şeklinde oluyo

kolay gelsin

dikisdersi dedi ki...

yonca ben blog tutmaya başlayınca dedigin gibi plansız al ve dik oluyor . dedigin çarşıyı biliyorum fakat gidemedim henüz

teşekkürler

neslininatölyesi.blogspot.com dedi ki...

bu kadar planlı olmak gerçekten güzel ancak ben öyle yapamıyorum, giriyorum dikiş odasına alıyorum bir parça kumaş artık neye yakıştırdıysam o oluyor :)

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...