Ads

11 Ocak 2012 Çarşamba

astar seçimi için yardım

kumaşın rengi tam olarak yansımasa da flaşla çekim yapmak durumundaydım kuaşımın rengi tam olarak  burada,kıl tela ile telaladım .

nerede kaldım ...dım dımm ..elimdeki kumaşları bitirme derdindeyken astar almak istemiyorum .bugun çarşamba pazarının kumaş bölümü açılmaz diye düşünerek pazarda çıkmadım .çıkarsam dayanamayıp yine kumaş alabilirim ve elimdeki kumaşları eritmeden yenilerini eklemek istemiyorum ,
derdim nedir arkadaşlar ...esas sormak istedigim buydu .kumaşım naylon astar bildiginiz naylon astarlardan ,bu mantomu astarlayayım mı bu astarla yoksa gidip yeni astarlık alayım mı ? işin açıkcası astar önemli mantoyu gösteren astardır ,astarınızın düzgün olması icab eder ,her renk astar dikemezsiniz ,astarla kıyafetinizinde uyumlu olması gerek mantoya uydu diyelim altına giyeceginiz kıyafetinde astara uygun olması lazım :)
cahil cesareti ile astarı keseyimmi yenisini almadan elimdekilerini tüketmek için yoksa gidip içine saten astar mı alayım
bu arada leopar kumaşlara kırmızı çok yakışır özellikle rumeli kırmızısı :)
astarlık kumaş alırsam markalı bir kumaş alacagım :)
mantomun modeli sıradan pensi olmayan dümdüz ceket yakalı bir model :)
2 kere kalıp çıkarmak durumunda kaldım ön orta ve arka ortayı kestikten sonra acık renklerin kumaşıma denk gelmedigini görünce arta kalan kısımdan bu modeli kestim ,ki gösterecegim bitirince .hemde üzerimde resimleyecegim .kırlangıç yaka giderdi bu baskıya biliyorum ,inad edipte kup lu model kesmeseydim harika bir mantom olacaktı :)olsun bu leopar manto kumaşında ilk denemem oldu en azından şimdi nasıl bir modele ne kadar kumaş gider çok iyi biliyorum :)
tamam gelelim tekrar soruma ,kesip dikeyimmi hemen şimdi yoksa haftaya çarşambayı bekleyip yeni astarlık kumaş alayımmı :)

13 yorum :

zeynep dedi ki...

Sen çarşambayı bekle beraber gidelim şekerim:)
Arayacağım teline bak...

Öblem dedi ki...

kırmızı ve leopar uyumu resimde çok şık dursa da içine giyeceklerin de önemli olduğu noktasına tamamen katılıyorum . Kırmızı zengin gösteriyor işin aslı.Ayakkabının altında bile:)
Ama yine de ben daha ağır bir renk tercih ederdim..Eğer yapabilecek olsaydım.. Bu arad pazara gitmişken bana da bir şeyler alır gönderirsen çok sevinirim.. Kızıma pantolon elbise için cici kumaşlara çok ihtiyacım var..Divitin bile pek bi kötü burda:((((

nurtenbegendi.blogspot.com dedi ki...

Rengine sözüm yok ama mutlaka iyi kalite bir astar ister.

Gül-i Rana Tesettür ve moda tasarım dedi ki...

bence siyah astar kullanın...

tatlıhayat dedi ki...

Bence al,cimrilik etme:)) Sevgiyle..

mor atölye dedi ki...

bence,
bu kırmızı renk astar, leopar kumaşa çok yakışacak ama sen yüreğinin sesini dinle...

denizkabugu dedi ki...

bence tekrardan alsanız daha güzel olur içinin güzelliğide çok önemli uğraşmışken iyi olsun şık olsun

designbyeda dedi ki...

astarın rengi harika ama turkuazı çok yakıştırıyorum leopara..tabi benim fikrim bu :)

Adsız dedi ki...

şal yaka ve kendi renginde kalın ipek astar bence.

dikisdersi dedi ki...

arkadaşlar yardımlarınız için teşekkurler ,tüm yorumlara teşekkur ederim

anlaşıldı cimrilik etmeyip astar almaya çıkmalıyım :)

öblem :nasıl kumaşa ihtiyacın var ,bir kaç resim yollarsan bakabilirim bulursam alırım tabi ki...

bacım dedi ki...

sevgili dikiş dersi,şahsen tanışmıyoruz ama blogdan takip ettiğim kadarıyla sen içine sinmeyen birşeyde ne kadar emeğin olduğuna bakmaksızın gözden çıkarabiliyorsun(bakınız kot etek:) ) bu nedenle anladığım kadarıyla gönlün saten astardan yana ama mantığın elindekini kullanmaktan yana... bu iş çok emekli bir iş gel bacım sen gönlünün sesini dinle çarşambayı bekle:))

dikisdersi dedi ki...

bacım dogru hiç emegime bakmadan gider çöpe :)teşekkurler bekleyecgim

designbyeda dedi ki...

dikişdersim birde bu kıl tela nasıl işleniyor bir ara anlatır mısın? teğelleniyor diye duydum ama dışardan o minik tinler belli olmuyor mu?

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...