Ads

2 Aralık 2011 Cuma

çarşamba pazarı kumaşlarım

pamuk  kumaşım 

çift  taraflı örgü kumaşım etek olacak 

bakarmısnız mercan rengi günümdeyim ,resimlerden anlaşılmasa da :)viskon penye
alttaki ekoseli kumaşım da pamuk ve yavruağzı çizgileri var 

viskon kumaşlarım 

kışlık takım elbiselik kumaşım .böyle kumaşları eminönünden almayı artık sevmiyorum .orada 15 liradan başlıyor metresi pazarda aynı kumaş metresi pazarlıkla 10 lira ben aldım 3.5 metre

resimlerden de anlaşılacagı üzere :)ben Can'a kasım dergisindeki sarı montu dikmeye karar verdim .daha annesine söylemedim ,vakit olmaz yapamassam diye :)

ve evet kadife kumaşım ,artık ne olacak karar veremedim elbisemi diksem şöyle eşofman mı diksem :)koşmayı da bıraktım  :)

bu yazım da  ki kadife elbisemi büyük ablama verdim .ben zayıflamıştım ya :)

bunları dikmeye başlamadan biraz daha evdeki kumaşları azaltsam ...
NOT:ütüden parlayan kadife kumaşları düzeltemezsiniz .kadife kumaşı keserken düz boy işaretleri hep yukardan aşagıya olmalı ,parmak ütüsü ile ütü yapılmalı ,bu işlem için yüksük kullanılmalı

13 yorum :

FidoLand dedi ki...

dikiş dikebilmeyi o kadar çok isterdim li!!kafamda bir sürü değişik fikirle öylece kalıyorum :( ne kadar şanlısınız :)
sevgiler,

www.fido-land.blogspot.com

keskin makas dedi ki...

kumaşların hepside birbirinden güzel özelliktede kaşa kumaşa bayıldım ilk onu dikte görelim :):):) hepsini merakla bekliyorum:):):)

dikisdersi dedi ki...

kaşe kumaş almadım yünsa olanmı ?

dikisdersi dedi ki...

fidoland,bir yerden başlayınca devamı geliyor ...bazen şanssızlık dikiş dikmek :)

bacım dedi ki...

kumaşlar süper dikiş dersi; fatih pazarına ben de çok gitmek istiyorum ama birisi okula giden iki çocuk sahibi olunca ve bırakacak yer olmayınca maalesef:(( ben geçen gün şeffaf lastiği nereden alabileceğimi ve pahalı mı diye sormuştum. bilgin var mı acaba? ben de bu aralar penyelerle uğraşıyorum da:))

dikisdersi dedi ki...

bacım ,hakkını helal et unutmuşum fatihte ugur tuhafiyede muhakkak vardır .eminönünde marputçular handa bulabilirsin bu 1cm lik şeffaf lastik degil mi ,olmadı eminönünde astek kumaşa giderken eminönü tarafında giderken sol tarafta zade diyesim varda ne zade adını unuttum ordaki handa bulabilirsin ,saglı sollu aksesuar satan yerlerde bulursun ,astekten saga döndünmü inci kumaşın yönüne hasan amcanın bulundugu inci kumaş biraz daha ilerisinde makina iplikleri satan yerde muhakkak bulursun ,hangi dükkana sorsan aksesuarcılar yardımcı olurlar diye düşünyorum ...yok ucuz birşeyde bulursan toplu olarak al ben prym almıştım 10 mt.neye yeter ki 2 lira birşeydi olmadı yakınlarında gelinlikçiler varsa atolyelerinden getirirler ,siz nerede oturuyorsunuz ?

bacım dedi ki...

çok sağol dikiş dersi;helal olsun asıl sen hakkını helal et ben senin sayende çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum.ben beylikdüzünde oturuyorum. ama eminönü ne zaman zaman gidebiliyorum cumartesi günleri. oradan alacağım o zaman. aslında avrupa yakasını pek bilmiyorum.2 yıldır burada oturuyorum. 34 yıl anadolu yakasındaydım:))

dikisdersi dedi ki...

bacım ,oralarda gelinlikçilerden satın alsan rica etsen muhakkak verirler ücretsiz bile alabilirsin ,daha incesini abiye elbiselerin yan lastiklerinde kullanıyorlar çünkü

bacım dedi ki...

dikiş dersi çok sağol oradan temin ederim.

Pırpır dedi ki...

kadife elbisenizi gördüm ve ba-yıl-dım! :) şu modelin daha sadesinin kumaşa çok yakışacağını düşünüyorum. http://www.burdastyle.de/burda-style/damen/sommerkleid-wickeloptik-wickelkleider_pid_217_6002.html :)


sevgiler,
pırpır!

dikisdersi dedi ki...

Pırpır:hemn bakıyorum ,teşekkurler link için

dikisdersi dedi ki...

sen gençsin sana yakışır o elbise Pırpır model çok güzelde ben artık 40 yaşındayım :)

Pırpır dedi ki...

O zaman size bundan sonra dikiş dersi abla diyeyim? :) Daha gençsiniz! Hem de çok! :) Giyinmenin yaşı yok, yeter ki yakışsın. :)Bakınız Nebahat Çehre'ye, o kırış kırıl yüzü ve vücuduyla neleri neleri taşıyor. Kendinize haksızlık etmeyin. :) Bir de şu modeli hatırladım: http://www.osinka.ru/Zhurnaly/2009/burda/burda_08/slides/28.html Bu sayı sanırım siz de var, 2009 Ağustos sayısı.
Bu da sevimliymiş: http://www.burdastyle.de/burda-style/damen/kleid-seidensamt-aermellos-cocktailkleider_pid_209_5242.html

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...