Ads

24 Ekim 2011 Pazartesi

parmaklı eldiven

ilk önce düz öreyim üzerine deri dikerim diye düşünmüştüm. parmak formunda içine ve dışına ,sonra dedim ki el örgüsü oldugu anlaşılsın biraz renk katayım  .biraz daha mor la örüp içine may işleyecegim daha başka renkleri katıştırmaya  gerek yok dedim .iplik olarak bu markayı kullandım ,ütülenince forma giriyor hiç bir iz bırakmıyor örgüde ,ücretsiz örgü modellerine de buradan bakabilirsiniz .

eğer eldiven öreceksem ,ki çok keyif alırım .parmaklardan patik başlar gibi başlarım

100 tane de hazırladıgım iç motifleri çöpe attım .ipleri çekilmiş haldeydiler üstelik ,ben battaniye yapaların çok sabırlı olduklarını anlamış oldum ,bir küçük yastık bile yapmadan yolladım kendilerini  çöpe ,


not: eldivenleride çöpe attım evdeki bütün yünleri en azından ocak ayına kadar örmeyecegim ,burada ki resimler kaldı bir tek elimde :)kumaş stoklarımı azaltmam lazım 

10 yorum :

BeTwin Us dedi ki...

Örgü zaten zor benim için,(vakti zamanında düz bir atkı denemem dışında hiç birşeyim yok) bir de eldiven örmek düşününce en zoru gibi geliyor :) öğrenince değildir elbet ama her parmağı tek tek yapmak çok saygı duyduğum bir emek canım :)


BeTwin Us

Adsız dedi ki...

So cute. You are so patient to make those gloves! They will be so cosy! And I just love crocheted granny squares, whatever they turn into!

ozlem dedi ki...

niye cope atiyorsun ki anlamadim... Belki bir baska blog sahibiyle degis tokus yapabilirdin! Sonucta el emegi. Belki ben bile bunlari seninle 2 metre cicekli bir kumasla degisebilirdim ;)))

Sevgiler

dikisdersi dedi ki...

yorumlar için topluca teşekkur,
özlem ben ne bileyim kumaş olmadan bile verebilirdim ,sadece çok zamanımı alıyorlar yapmamı istermisin ,istersen hangi renk ve marka ip istiyorsan bu şekile kadar örüp gönderebilirim 100 adet :)

zeynep dedi ki...

Ay aşk olsun çöpe atılır mı ne kalmış sanki parmakları çıkarmışsın zaten:))

dikisdersi dedi ki...

Zeyneb bildigin gibi degildi ,2 buyuk poşet ip ve poşetler buyuk odam da adım atmaya yer kalmadı :)kumaşlarım bir dünya ,onların yuzunden dikiş dikemiyordum hiii ,sıra geldi dantel ip ve yarım kalmış işlere :)

♥ NeSLiNaMe ♥ dedi ki...

Hayatta beceremem ben bu parmak eldivenlerini örmesini gösteren olursa belki ama sen masallah dikiste oldugu kadar örgüdede süpersin :) Masallah

suhuba dedi ki...

On elde 10 marifet. Yazık olmuş. Ama olsun sen daha neler yaparsın neler.

nurtenbegendi.blogspot.com dedi ki...

Atılır mı 100 tane motif? Zaten en zor kısmını atmışsın. Gerçekten en zevkli ama en zor. Çünkü çok çabuk bittiği ve yeni renge başladığın için zevkli, ha bire ip saklamak zorunda kaldığın için de en zor kısım:) Neyse. Boşver. Denediğimiz her şey olacak diye kural mı var? Her yaptığımız tutacak olsaydı, Nasrettin Hocanın gölü yoğurt tutardı:))

gulizz dedi ki...

hiih, çöpe mi attım dediniz, hem de onca el emeğini, annemle akrabalığınız olabilir mi acaba:)
Bloğunuzu yakın zamanda keşfettim sayılır, çok güzel şeyler yapıyorsunuz ve çöpe gitmeyi de hiç haketmiyorlar bence eğer ille de elden çıkarayım derseniz bana yollayabilirsiniz, ben de dikişe etamine örgüye ve oyalara meraklı bir öğrenci hatun kişiyim çok makbule geçer :))

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...