Ads

18 Temmuz 2011 Pazartesi

pudra pembesi tulum kalıp 2.aşama

ön ortasına ve düz boy ipine paralel yan yüksekliğide çiziyoruz ,ve istedigimiz uzunlukta uzatıyoruz ,benim normalde ön uzunlugum 45 cm ,yaka miktarından hesapladım yaka açıklıgı 12 cm oldu 33cm ye dik açı yaparak yan yüksekliğe doğru gidiyorum ve gögüs hizasından yan yüksekliğe dogru 2 cm çıkıyorum.2 cm den aşagıya da 3 cm iniyorum yan yükseklik 30 cm oluyor ,neden bunu yapıyorum gögüs üzeri form alsın diye arka kısmı da yarın :)


14 yorum :

Ülkü dedi ki...

Makine yansıması barnaklarınla birlikte güzeldi :)) ne diyim yahu ben dikişten anlamam :)) hem niye hepsini birlikte vermiyorsun millet dikcek senin diğer kısımları yayınlamanımı bekleyecek cık cıkk :P

dikisdersi dedi ki...

Ülkü:neden vermiyorum bunları zaten yapan yapacak ,yapamayana da cevap vermek için zaman kazanıyorum :)anca ayarlayamadım ışık sagdan soldan ,scanner da açmak zor geldi:)

Ülkü dedi ki...

Piki öyle olsun :)

dikisdersi dedi ki...

:):)

muhabbetsofrasi dedi ki...

arkası yarın programına hoş geldiniz :)

dikisdersi dedi ki...

muhabbet sofrası:)yarın ne yazı yazayım diye düşünüyorum ama :)ben yemek vs yapmıyorum ki :)birde 1000 yazıda bırakmayı düşünüyorum daha yararlı bilgiler vermeye çalışıyorum

suhuba dedi ki...

Canım ellerine sağlık. Anlaşılır ve belliki uğraşmışsın. Fazlasıyla hemde. Yaparkende daha detaylıca anlayacaktır insan. Çok teşekkürler. 1000. yazıda bırakma kısmını hiç duymamazlıktan geliyorum. Beni bu işe saran sensin öyle bırakıp gitmek olur mu?

suhuba dedi ki...

Burdan yanıt vereyim dedim. Canımsın. Kumaşı haklısın göstermeliymişim. Yapım aşamalarını Ben acemiyim biliyorsun karambole öğreniyorum. Eee senin gibi olsam keşke. Aynısının siyah penyeden dikeceğim. Onda yaparım artık ama gerek varmı bilmem dikiş okulunda anlatmış. BU arada makinem hiç problem çıkarmadı şaşırdım penye dişkmek zor değil miş dedim. Demez olaydım. 2. kolay elbiseyi dikiyordum yine jarse aynısı. Dikişin alt kısmında bir bolluk vermeye başladıki anlatamam. Tradion 2259. Kumaşı dikmiyor aynı yere defalarca battı. Çekiyorum normal dikişte 2 ip olur alt üst bu sefer birsürü. Kestim 1-2 aynısını yaptı. Havları temizledim. İğneyi 90/14 kullandım. Belki kördür diye başka iğne taktım. Pantolonu dikerken tansiyon ayarını 8-9 iplik gerginliğini en yüksek 4 de rahatça dikmiştim. Onlarla oynadım. Yok olmadı. Sonunda o fazla iplikler dişli arasına sıkıştı. Çıkmadı. Bu akşam bakıcam olmadı tamire. Kendi kendime yapacağım birşey var mı sence?

dikisdersi dedi ki...

suhuba yok tamire falan verme ,o iplik tansiyon ayarından kaynaklıdır ,igneyi çıkar temizle ,çaganozu sök ,nasıl söktügüne dikkat et ,takarkende aynısını yapacaksın ,istersen önce resimlerini çek her parçayı sökerken ki zaten bir parçaları yok ,iplik temizlemekte birşey yok ,takılırsan msn adresimi vereyim camerada gösterebilirim ,ya iplik gerginligini çok bol bıraktın ,yada alt masura ipligi yerinden oynadı ,

suhuba dedi ki...

Selam,
Şimdi ana sorun o sıkışan ipliği çıkaramamam. Çıkarırsam tansiyon ve iplik uzunluğuyla oynayı deneyeceğim. Akşam eve gidince bakayım sıkışan ipi çıkarmaya. Olmazsa sana resim çeker gönderirim.Çıkaramazsam ipliğin nereye sıkıştığını gösteren maili hemen fot. çekip sana mail atacağım. 19.30 dan önce mail adresine düşmüş olur bu arada benim msn adresimi özeline atacağım.

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

mal mal bakıyorum ahah anladın sen .)
bitsin giy ben patron olarak sadece kendimi tanırım der gülümsetirim seni ciğerim mucxxxxx

dikisdersi dedi ki...

Stilim direktorum ,edim ,yavrus

http://www.dikisdersi.com/2011/07/pudra-pembesi-tulum.html

burada giymiştim ,anladım ben anlamam mı :)

muhabbetsofrasi dedi ki...

havalar bi serinlesin elime dikişi aldığımda bir sürü bişey sorarsam sana şaşırma :)

ne demişler acemi terzi uzman terziyi bezdirir :)

söz by reyyan :)

dikisdersi dedi ki...

Muhabbet sofrası :şaşırmam :)online terzi bıkmamaya çalışır :)kumaş makas biçki dikiş olunca bıkmam :)

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...