Ads

28 Ocak 2011 Cuma

temel pantolon kalıbı

ön pantolon

arka pantolon ön pantolonun üzerinden çıkarılıyor
pantolon kalıbında ölçüm yerleri

7 yorum :

tosbagalar dedi ki...

Hiçbir pantolon kalıbı bana uymuyor nedense. Birgün dikiş dikmeye heves edip vakit bulursam kendime uygun bir pantolon kalıbı çıkartıp bir sürü pantolon dikmek olacak.

tatlıhayat dedi ki...

Günaydın canım,sana bir şey soracağım,bazen burdada büyük beden bir model beğeniyorum,onu 40 bedene nasıl uygulayabilirim,yani pratik olarak büyük bedeni nasıl küçültürüm basitçe anlatabilirmisin lütfen? Sevgiyle...

dikisdersi dedi ki...

tosbagalar ,banada uymuyor ,modelistlik kursuna tek gitmeme sebep pantolon kalıbı olmuştu


Tatlı hayat :bunu nette ders olarak göserecektim ,ama anlatırım ,nsıl yapıyorum ,diyelim ki buyuk bedende kalıp begendim ve 40 bedeni yok 42 den başlıyor ,bunu serileme yapıyorum
yani elime cetvel alıyorum ,burda kalıbının üzerine milaj kagıdını igneliyorum 44 bedenle 42 beden arasındaki bütün farkları 40 bedene taşıyorum ,yani nasıl anlatırım resimleyebilirim :)galiba cümleler yetersiz kaldı :)

Adsız dedi ki...

ben o yöntemle 44 bedenden 34 bedene aktarmayı denemiştim, hiç olmadı. pantolonun ağı çok düşük oldu ve göbekte fazladan bolluklar oluştu.
köşelerde mesela, cetveli tutup, 52 bedenle 44 beden arasındaki mesafe kadar, aynı hizadan içe doğru ölçtüm. ama işte, sonuç umduğum gibi çıkmadı...

dikisdersi dedi ki...

Adsız arkadaşım nasıl yaptıgını bilmiyorum ,ama temel olarak anca 2 beden serileyebilirsiniz 2 beden sonra tekrar serilemeye başlamalısnız ag düşüklükleri 1.3 cm degişiyor 2 beden arasında ,tabiki kendinize dikecekseniz oturuş yüksekligini göze almalısnız ve bel kısmını ölçüp ona göre alacaktınız ...

Merve Alanyalı dedi ki...

Teşekkürler :)
O "adsız" bendim. Özür dilerim, anonim yorum bırakmak hiç hoşlanmadığım bir şey ama şifremi unuttuğum için ve söylemeden edemeyecek gibi hissettiğim için böyle yaptım.
şu "oturuş yüksekliği" ölçüsü nerede, nasıl kullanılır bir türlü anlamamıştım. şimdi paylaştığınız bu sayfaları inceleyerek anlamaya çalışacağım. teşekkürler. kolay gelsin.

dikisdersi dedi ki...

oturuş yüksekligi nasıl alınıyor ...son resimdeki en altta bir resim var siyah bir zeminin üzerinde sizde sert bir sandalyeye oturup belinize lastik baglarsanız belden aşagıya bir mezurayla oturdugunuz kısma kadar ölçerseniz bu oturuş yüksekligi oluyr .bu ölçüye 38 bedenlerde 2 cm 38 beden üzerindeyse 2.5. cm ilave etmeniz gerekiyor rahat bir pantolon agına ulaşmak için .neden özür diliyorsunuz ki bazen bende de oluyor :)

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...