Ads

30 Ocak 2011 Pazar

patrones no 297 mod 8

dergiyi indirdim ,kalıpları tamam sayfaları tamam ,bir eksik olan ,ögretici klavuz :( ,modelin hangi paftada oldugunu bilmiyorum ,bir  çokta kalıbı var ,bu sayısı elinde olan var mı? 44 bedende tam bana uyar:)olmadı bütün kalıplarını yazıcıdan alacagım ,bu arada ispanyolcayı hızla yazabiliyorum ,model nasıl ama ...

11 yorum :

nurtenbegendi.blogspot.com dedi ki...

Süper bir modelmiş valla. Biran önce klavuzu bulmanı ve hemencecik dikip 1500 tane fotoğraf çekmeni ve her bir ayrıntısını bize göstermeni istiyorum. Lütfen yaaa biri bulsun şu klavuzu!!
Bu arada İspanyolca mı dedin?
Fakültede Latince dersimiz vardı. Oradan bir kaç kelime kalmış aklımda. Bir de google amcamız sağ olsun çeviri yaptırıyoruz ya, özellikle Güney Amerika, İspanya ve Portekiz blogcularının genel anlamda ne demek istediklerini anlayabiliyorum. Çeviri değil elbette. Özellikle bu hatunlar dantel ve bizimkine benzemeyen bir çeşit iğne oyası konusunda harikalar. Dantelleri bizdeki kadar ince işçilikli değil. Hatta kaba saba. Ama danteli kullanım alanları, fikirleri harika. Sanatçı ruhlu oldukları kesin. Onlar danteli oyayı bizim gibi vitrine sermek için yapmıyorlar sadece.
Ben zaman zaman dikişe zaman zaman başka işlere heves ediyorum. Bu ara saplantı halinde kırkyama bakıyorum.
Son olarak 44 beden olduğuna inanamıyorum. Ben de üst beden 42, alt beden 44de rahat ediyorum. Birşey almaya gittiğimde tezgahtarlar 40-42 bedenden başlıyorlar "size olur bağyaann" diye çıkarmaya:)Sanırım sen de aynı şeyi yaşıyorsun. Hiç de 44 falan göstermiyorsun. Tezgahtar ne yapsın?

dikisdersi dedi ki...

petek işi ve petek içinde boncuklar çok güzel ,hiç bir şekilde kalıbının nerede oldugunu tahmin edemedim hangi paftada normal hazır aldıgım kıyafetlerde 38 40 arası gidip geliyorum ,patrones dergileri bizi kandırmıyor:)yani benim ögrendgim sistemde kalıp kesimi var ,hazır giyim olarak aldıgımız her kıyafet üzülerek söylüyorum etiketi bir beden küçültüyorlar :)bizler mutlu olalım diye keşke bende bilseydim ,o dilleri ,hiç öyle bloglara rastlamadım :(dervişin zikri neyse fikride odur hep dikiş dikiş dikiş :)o kırkyamalara bende takılacagım da sonra kurtulamam diye düşünüyorum :)belkide renk konularında yapmam lazım benim hiç renk uyumlarım yoktur :(

ratatoule dedi ki...

çok şık ya bluza bayıldım kadında çok zarif durmuş ben minyonum böyle bişey giysem kaybolurum heralde

dikisdersi dedi ki...

ratoule :bende bayıldım ,ortalıga döküldüm ,işte pafta larının nerede oldugunu soruyorum :)yapıcam ama:)

çiçek dedi ki...

bluzda pantalonda çok şık becerebilsem yardımcı olurdum..ben netten kalıp hiç indirmedim..sanırım baya uzun sürer o iş.sen kalıp çıkarmayı biliyorsun modele bakarak çıkar daha kolay olmazmı?..

dikisdersi dedi ki...

Çiçek :artık kolayına kaçıyorum :)ablamda sen çıkar diyorda onu çıkaracagıma kalıbı çıkarıp işi yarılarım ,kalıpları picasa birleştiriyorum ,modelin kalıplarını arıyorum hepsine çıktı almayacaygım sanırım :)

biryudumhobi dedi ki...

blog listene neden alamadığını bilemiyorum canım belki geçicidir sorun.

mnemosyne.. dedi ki...

patron 1,pafta b..turkuaz renkli çizgiler..kolay gelsin şimdiden..:)

tatlıhayat dedi ki...

Ah şu kalıp küçültme işini birde resimleyip anlatsan çoookkk mutlu olurum....Sevgiyle...(tam olarak anlamadımda)

dikisdersi dedi ki...

Biryudumhobi:rss ayarların acıkmı açık degilse oda yapıyor

Mnemosyne:çok teşekkur ederim ,çok saolasın

Tatlı hayat :yarın dersteyim salı günü videolu yapabilirim diye düşünüyorum ,bu önemli sen söylemeden öncede aklımdaydı ,ha bugun ha yarın derken kısmetse salı diyelimsen anlamadın degil ,ben anlatamadım :)derste görüntülü anlatıyorumda burda olamıyormuş:)

biryudumhobi dedi ki...

rss ayralarım açık sadece tüm değil kısayı seçtim.

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...