Ads

12 Aralık 2010 Pazar

triko ev elbisem

overlok makinam dogru düzgün çekti,ben triko ve jarselere alt ipine lüper ipi kullanıyorum ,takılıncada böyle bozuk bir görüntü verdi ,düzeltip başka resim de çekmemek için bunu paylaştım .yakaya biye geçirdim elbisemin tamamı ütüsüz :)

etek baskılarını da çift iğneyle yaptım .kışın sıcacık giyebilirim diye umuyorum ,burada dikkat etmemiz gereken ;çift iğne kullanıyorsak eğer dikiş uzunluğunu biraz daha geniş tutuyoruz,kalıp temel elbise kalıbı esastır sadece yakası 9 cm açıldı gece 10 gibi kalıp çıkarmaya başladım 03:30 bitti ,arada işlerimi de yaptım ,dizilerimi izleyemediğm için tekrarlarını izledim ,biye ile temizlemeyi isteyen olursa resimleye bilirim ,basit modeller kullanıyorum kumaşlarımı bitirme çabasındayım ,cuma günü cuma pazarı davetini bile geri çevirdim ,ben biraz daha kuma kırpmaya gidiyorum ,yarın ne var blogumda ,örgü modelinin biter gibi hali 

10 yorum :

iki dirhem bi çekirdek dedi ki...

güle güle giy ellerine sağlık...

Birileri anlatsın ( Nergiz ) dedi ki...

Güle güle giy... Şu overlok makinalarından bende istiyorum ama şimdilik zigzag ile idare ediyorum.

MARİFETLİ PERİ dedi ki...

Ev elbisesi mi? Ben bunu dışarda giyerim... O kadar beğendim yani. Deseni rengi, modeli çok hoş. Eline sağlık, güle güle kullan becerikli hatun:)

MODAVESAİRE dedi ki...

ben de overlok makinası alacağım en kısa zamanda.. elbisen o kadar güzel olmuş kii. güle güle giy. ben bu biye işinin tam olarak nasıl olduğunu bilmiyorum. bu konudaa foto eklersen çok sevinirim dikiş dersim:)) sevgiler:)) haa bu arada, dediğin güzel bi bilgi, kendi ipliğinden teğel geçeyim, ama cımbızla da zor sökmesii. hocam geniş teğel aldırıyoo. bakalım şimdi en azından geresiz yerlede teğel almıcam ama yaka kol falan oralarda alıcam. hocam izin verdi gibii:)) sorma biraz yaşlı , hep eskiden şöyle yapardık falan diye başlıyo hikayesinee:) genç bi hoca varmış uzak bi yerde, o teğelsiz çalıştırıyomuşş. neyse canm kaçtım ben.:)

keskin makas dedi ki...

merhaba çok güzel olmuş.Bu kadar güzel dikmeyi nasıl beceriyorsunuz:):):)

neval dedi ki...

deseni ne kadar güzel yakışır da bacıma

dikisdersi dedi ki...

iki dirhem bir çekirdek;saolsın sen dogumada blogla gideceksin galiba :)

birileri anlatsın ;almışken iyi birşey al sonra başın agrımasın

marifetli peri ,hiç giymedim gerçekten begendiysen 40 beden hemen paket yapabilirim samimiyetle söylüyorum

modavesaire;al overlock makinası sana yakışır ,kurstaki kızların yelegini nasıl karşılayacaklarını merakla bekliyorum ,hem evet teyel al da öyle bol teyel harici büyük teyelleme 1.2 den(üstte kalacak kısım 1.2) 3 mm alıştır elini ve küçük igne ile çalışırsan keyif alırsın dikişlerinide sökmemiş olursun biye ile temizlemek daha iiyi bazen

keskin makas;dike dike :)ya bu alalade bir kumaş:)saolasın

neval;yakışırmı dersin. yaşta geçiyor daha agır olsun diyorum :)

Hatice Sahin dedi ki...

Ellerine sağlık,Marifetli perinin de dediği gibi dışarıda da çok rahat kullanılacak bir model olmuş. iyi günler de kullan.

MARİFETLİ PERİ dedi ki...

Çiğdem'cim, samimiyetine inanıyorum canım. Keşke ben de senin kadar ince olsaydım, çok isterdim. Ama bana olacağını sanmıyorum:( Üst olsa bile altı dar gelir diye tahmin ediyorum. Benim üstüm 40-42, altım üüüüff:( Yine de çok teşekkür ederim. Çok düşüncelisin. Sevgiler canım.

neşe dedi ki...

Aynı kumaştan ben de aldım.Bakalım nasıl başaracağım...Ayrıca lüper ipini nereden bulabilirim?
Ellerine sağlık arkadaşım.Güle güle iyi günlerde giyin..

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...