Ads

22 Aralık 2010 Çarşamba

brother dikiş makinaları

belki arkadaşımıza yardımcı olabiliriz Uğur makinanın Türkiye ye getirip sattıgını biliyorum ,satıcılarında ilk etapta güzel sattıgını sonrada ilgilenmediginden yakınıyor arkadaşımız .dikiş makinası ilk dikişe başlayanlar için önemli oldugu kadar ,sonrası içinde önemli ,  bizleri dikişten soğutan da , bize dikişi nakışı sevdiren de makina ,kolay gelsin diyorum arkadaşıma işi zor tabiki  :( yazının devamını blogundan aldıgım yazı ile devam ediyorum ...
http://zeynebinceyizevi.blogspot.com/


21 ARALIK 2010


BROTHER MAKİNA ALMAYI DÜŞÜNENLER BİR DEĞİL İKİ DEFA DÜŞÜNÜN...

Her gün olmasa da iki üç günde bir bana sayfamdan yada başka şekilde ulaşıp dikiş makinası tavsiyesinde bulunmamı isteyen arkadaşlarım var.

Geçtiğimiz günlerde dikiş dersi arkadaşımızın sayfasında da makinalarla ilgili bir yazı görünce bende bilgi almak isteyenler için bir yazı hazırlamaya karar verdim arkadaşımız sayfasında brother makinalarını yayımlamıştı, bende bu makinayı kullanan biri olarak almayı düşünenler varsa bilgilendirmek amacıyla yorum yazdım.

Evet ben brother marka makine aldım ve bin pişman oldum onun için bana makine soranlara ,üye olduğum formlarda ve ulaşabildiğim herkese bu markayı kesinlikle tavsiye etmiyorum, sakın haa! makine değil başınıza bela alırsınız diyorum.

İşte birkaç neden:

Makina almaya karar verdiğimde çok araştırdım brother o kadar çok müşteri memnuniyetini ön plana çıkarıyor du ki;ama her şey satana kadar, sonrasında ise müşterinin karşısında duruyor.

Makinayı aldığım bayiden bahsediyorum yine müşteri memnuniyeti diyerek makinayı eve getirelim bir bakın kullanın beğenmesseniniz almazsınız diyerek makinayı bir getirdiler pir getirdiler yani beğenmeyince geri götürmek yok hatta gittiğin zaman tanımazdan geliyorlar. 

Yine bu makina da şu şu sorun var deyip gittiğim zaman biz anlamayız hocayı ara dediler. Yani sorununuzu çözecek servis yok. anca kandırma yoluyla makina satıyorlar.

Bayiden-servisten bir sonuç alamayınca internetten bulduğum adreslere yazı yazdım sonunda bir yetkili buldum diye sevinirken iç anadolu temsilcisi ali beye ulaştım, ben makinayı istemiyorum bu makinada şu sorun var dedim neymiş bu makinalarda hata olması imkansız siz ne biçim müşterisiniz diye birde beni bir güzel azarladı.

Yine bu makinadan alıp hiç memnun olmayan benim gibi pişman olan bir kaç kişiyi daha biliyorum ki bir tanesi iş yeri için almış bir köşede duruyor,o arkadaşa istemesine rağmen hocada göndermediler.

Sonuç:

Bana soranlara kesinlikle brother makina almayın derim:

Kandırarak bir şekilde size makinayı satarlar ama herhangi bir sorunda ortada kalıyorsunuz ne bir servis ne bir yetkili bulabiliyorsunuz.

Ben makinayı beş bin liraya aldım makinayı istemiyorum dediğimde ali bey benden kendi malları olan makinayı üç bin liraya alırım dedi ben bu parayı bunlara helal etmiyorum.

Not:Bu benim kişisel bir sorunum değil.Ben sıkıntı yaşadım başkaları sıkıntı çekmesin ve ilgili firmadan memnunuyetsizliğimi belirtmek istedim.

5 yorum :

Zeynep Ceyiz Evi dedi ki...

desteğin için çok teşekkür ederim canım, bi kıpırdanma oldu sanki gelişmeleri bildiririm sana sevgiler))

keskin makas dedi ki...

Dikiş dikenler için makina çok öenemli bende makina alırken çok araştırdım.Singer cosmodiks 7568 kullanıyorum çok memmunum.Singer almamın sebebide ben büyük şehirde yaşamadığımdan ve gezginci olduğumuzdan dolayı servisinin her yerde olmasından dolayı tecih ettim. Bende en çok paff istiyordum ama servisinin her yerde olmadığından dolayı alamadım.Dikiş makinası gerçekten çok önemli.Yazınıza katılıyorum ve sizi destekliyorum.

inanirsakolurbence dedi ki...

Ben de brother sanayi tipi almayı düşünüyordum ama şimdi tekrar düşüneceğim.Belki de sizin aldığınız yerin ilgisizliğinden dolayı böyle oldu her yerde aynı olmayabilir ama iyice araştırmak lazım.Bilgi için teşekkürler.

Anonymous dedi ki...

ben yurtdisinda yasiyorum ve turkiyedeki dikis makinasi fiyatlarini gorunce dudagim ucukladi benim kullandigim birtane brother makinam var ama cok saglam ve guzel bir makina arkadaslar arasinda elden ele dolastiriyoruz 5 yildir tas gibi masallah ben simdi bilgisayarlilarindan almak istiyorum ama turkiyedekilerin fiyatina burdan 3 tane alirsiniz ustede para kalir bence cok pahali

admin dedi ki...

Trde makinenin parası kadar vergi ödüyoruz o yüzden çok pahalı

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...