Ads

4 Kasım 2010 Perşembe

ne okuyorum ...

serisinden elimde kalan sadece 3, 5 kitabı .kardeşim serisini almış ,bizlerde okumaya niyetlenmişiz zamanında ,evde temizlik yaparken kitapların hepsi zarar görmesin diye kolilere kaldırılır ,boya badana temizliklerinde ,kitap kurdu bir arkadaşımız gelir ve bir kolinin içinde bunları görür,görmesiyle biz bunlar için evde bir kargaşa yaşarız ,öyleki o arkadaşımızla aramızda resmen kitap savaşları olur :)o alır bizde ondan kitaplarımızı almaya gideriz ,durum vahim gezici kütüphaneler bile kitaplarını zor alır bu arkadaşımızdan ,kaptırmayacagız dedik bir kere bu kitapları :)
ne oldu peki kardeşimin öbür arkadaşı bir  kaç gün sonra taksiyle gelir ve koliyi aldıgı gibi gider ,bende içinden bir kaç kitabını çalabildim ,her seferinde bu kitapları gören öbür arkadaşımız ahhh eder ve bana vermediniz diye o günü anarız ,
sevdigim yazarların başında gelir ,birde Peyami SAFA ,kitaplarını okumamış arkadaşlarıma şiddetle tavsiye edecegim Yalnızız,imkanınız varsa prolog kısmıyla beraber okumanız ,edebiyat hocamın verdigi kitabı dayımın kızına  okuması için verdigim  bir daha  göremedigim canım kitabım,yara gibi yıllardır hala hatırlarım ,şimdi yokmu o kitabım var ama prolog kısmı olmadan.

 uzunca bir süre buralarda yokum ,kendimi dinleme zamanı ,.bayram temizligi yapma zamanı ,yaptığım birşeyler olursa aşamalarını resimleyeceğim .birde beni izleyen arkadaşların isimlerine bakınca blog sayfaları görünmüyor  yorum yazarsanız bende blogunuzun olup olmadıgını görebilirim

  ,bayramdan sonra dönmeyi ümid ediyorum hoşçakalın ....


Neye yaklaşsam, sonu uzaklık ve kırgınlık,
Anla ki yok ALLAH'TAN (C.C.) başkasıyla yakınlık.
                   NFK

7 yorum :

iki dirhem bi çekirdek dedi ki...

kolay gelsin ben de aynen hem bayram hem doğum temizliği hepsi birbirine girdi...

Deli Anne dedi ki...

Kolay gelsin, Selametle :)

neval dedi ki...

birisi kitap mı dedi ? o zaman fuara gitmelisin bacım aradığın kitap orada yoksa başka yerde yoktur (dayının kızından başka tabii )

suhuba dedi ki...

Selam,
Bayram temizlik deme neolur :) Bolca zaman istiyorum kendime :) Bana yorum yazmışsın sayfamda yanıt verdim ama meraklıyım ya cevabı beklemeden belki görmezsin diye hemen burayada yazayım istedim. Bilgi için çok teşekkür ederim. Sana şöyle yanıt vermiştim;
Aaaa süpermiş tam nasıl çalıştığını anlayamadım ama işi çok kolaylaştıracak gibi. Hemen arayacağım. Kadıköyde evkurun yanındaki sokakta birsürü butarz malzeme satan yer ver bulurmuyum orada? Yada kadıköy marputçularda ne dersin? Nerede bulurum?

Swotpisces dedi ki...

Necip fazıl, çok severim, İyi okumalar. :)

dikisdersi dedi ki...

iki dirhem bir çekirdek :sen bitirdin ,HAYIRLI DOGUMUNA İNŞAALLAH ,bir avazda derler degil mi

deli anne :saolsın ,

neval :www.kitabet.com dan daha iyi bir adres yok :)kardeşimin kitap satış yeri,daha net aleminde faaliyete geçmesede de yayınevleriyle içli dışlı her türlü kitap geldi gitti :)

suhuba:yarın fatihe gidecegim ordaki malzemecileri bakarım senin için bulursam alırım söz olsun bulamasamda haberdar ederim

Swotpisces:bende bende çok severimm

yurdagül dedi ki...

canım benim işlerinde kolaylık diliyorum herşey gönlünce olsun fazlada yoma kendini.bu arada okuduğun kitap çokk güzel uzun bi zamandır elime kitap alıp okuyamadım.sevgiyle sağlıcakla kal canım arkadaşım.

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...