Ads

30 Haziran 2009 Salı

minikmimik

Prof.Özcan Köknel, " Çatışan Değerlerimiz " adlı kitabında şöyle bir örnek vermiş:
Soru: Erkek kedi bir ağaca çıkmış ve inmek bilmiyor. Kediyi o ağaçtanindirmek için ne yaparsınız?

Yanıtlar:1) Ağaca Tırmanırsınız.2) Merdiven dayayıp ağaca çıkarsınız.3) "Gel pisipisi" diye seslenirsiniz.4) Dişi bir kedi getirirsiniz.5) İtfaiyeyi çağırırsınız.Değerlendirme:1) Ağaca tırmandıysanız; cesur ve girişkensiniz. İyi bir "satış temsilcisi" olursunuz.2) Ağaca merdiven dayadıysanız; hedefe hangi yöntemle ulaşacağınızı planlayabiliyorsunu z. İyi bir "halkla ilişkiler müdürü" olursunuz.3) "Gel pisipisi" diye seslendiyseniz, saflık derecesinde iyimsersiniz. Ne yaparsanız, yapın, sakın kendi işinizi kurmayın.4) Dişi bir kedi getirdiyseniz; kendi işinizi kurup çok başarılı ve ünlü olabilirsiniz.5) İtfaiye gibi kurtarıcı görevlileri aradıysanız; sorumluluğu başkalarına atmayı beceren "iyi bir üst düzey yönetici" olursunuz.

3 yorum :

Moonish (moonsun) dedi ki...

:)) Ben de kediyi orda birakirdim, ciktigi gibi insin derdim :)) Saka tabii :) Boyle minik tuyolarla hayati ve gelecegi anlamlandirmak cok hos bence minikcim :)) Kocaman sevgilerimi gonderiyorum sana :)

dikisdersi dedi ki...

ben dişi kedi getirmeyi tercih etmiştim şıkları okumadan :)

♥eylulbahcesi♥ dedi ki...

şu lastik dikme olayını şöyle boş bir zamanında fotoğraflayarak anlatsan ne güzel olurdu...ya bir de usta dikişçi olduğun için sana geldim ben fermuar dikmekte çok zorlanıyorum özellikle astarlı çantalara acaba yanlış bir teknik mi kullanıyorumdur bu işin en kolay yolu nasıldır çok şey istiyorum ama boş bir arada bir de şu fermuar işine el atsan sana dua ederim valla dün bir çanta diktim fermuar takıcam diye imanım gevredi yani, bir yerlerde bi yanlış yapıyorum ama bulamadım gitti:) kendi kendine dikiş öğrenince böyle arızalar oluyor işte okulunu okumak lazım ama hiç vaktim olmadı:))

bunlarda vardı

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...